Senator Rand Paul uważa, że ​​senacka komisja ds.wywiadu musi przeanalizować dowody mające świadczyć o tym, że prezydent Syrii wydał rozkaz przeprowadzenia ataku chemicznego przeciwko cywilom.

Rand Paul uważa, że po obiektywnej ocenie sytuacji, nie widzi powodów dla których Asad miałby zdecydować się na użycie broni chemicznej. Senator zauważył, że syryjski przywódca ma przewagę w trwającej wojnie domowej w Syrii. W przededniu incydentu z udziałem broni chemicznej, Asad miał nie tylko po swojej stronie Rosjan, lecz również amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson oświadczył, że przyszłość prezydenta Syrii będzie zależała od woli Syryjczyków.

W odniesieniu do korzystnego położenia Asada, Paul powiedział w wywiadzie z Laurą Ingraham – On jest albo najgłupszym dyktatorem na świecie, albo sytuacja jest bardziej złożona.

Chciałbym zobaczyć dowody – powiedział Paul. – W całym tym pośpiechu dlaczego przynajmniej nie rzucimy okiem na dane wywiadowcze, zamiast wyciągać wnioski na podstawie informacji z drugiej ręki od prezydenta? – pytał Paul.

Wcześniej, kongresmen Thomas Massie, polityczny sojusznik Randa Paula z Izby Reprezentantów, zakwestionował odpowiedzialność Asada w przeprowadzeniu ataku chemicznego. Warto w tym miejscu odnotować, że śledztwo ONZ dotyczące poprzedniego głóśnego incydentu z użyciem broni chemicznej w Syrii w 2013 roku wykazało, że za atakiem mogli stać syryjscy rebelianci walczący z Asadem, wspierani przez Stany Zjednoczone.

Paul stwierdził, że nadal wierzy w dobry instynkt prezydenta Donalda Trumpa, lecz przestrzegł go przed wojennym ferworem. Zauważył również, że te same osoby, które popierały inwazję na Irak w 2003 roku, obecnie głóśno chwalą Trumpa za jego rozkaz ostrzału syryjskiego lotniska Szajrat.

Ci sami ludzie, którzy chcieli usunąć Husajna, teraz domagają się uderzenia na Iran. Kiedy w końcu przestaniemy obalać rządy na Bliskim Wschodzie? – pytał Paul.

Kresy.pl/ Lifezette.com

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz