Kanclerz Niemiec Olaf Scholz przestrzegł przed “wchodzeniem w rywalizację”, jeśli chodzi o systemy uzbrojenia dla Ukrainy.

Scholz komentował kwestię dostarczania Ukrainie broni. Przestrzegł przed “wchodzeniem w rywalizację”, jeśli chodzi o systemy uzbrojenia. Odniósł się do żądań, by kolejnym krokiem było dostarczenie Ukrainie myśliwców. “Kwestia samolotów bojowych nawet się nie pojawia” – oświadczył, cytowany w niedzielę przez dziennik Tagesspiegel.

“Jeżeli zaraz po podjęciu jednej decyzji [w kwestii czołgów Leopard] w Niemczech rozpocznie się kolejna debata, to nie wygląda to poważnie, dodatkowo podważa zaufanie obywateli do decyzji państwa” – dodał.

“Kanclerz Niemiec, który poważnie traktuje przysięgę, musi zrobić wszystko, aby wojna Rosji z Ukrainą nie przerodziła się w wojnę między Rosją a NATO” – powiedział.

Jego zdaniem “nie ma wojny między Rosją a NATO”. Zadeklarował, że nie pozwoli “na taką eskalację”.

Zobacz także: Minister obrony Niemiec: “nie ma mowy” o zaopatrzeniu Ukrainy w myśliwce

Jak informowaliśmy, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zadeklarował, że będzie próbował doprowadzić do zakończenia wojny na Ukrainie poprzez bezpośrednie rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

„Znowu będę rozmawiał z Putinem przez telefon, bo musimy ze sobą rozmawiać. To Putin musi wycofać wojska z Ukrainy i przerwać tę straszną bezsensowną wojnę, która kosztowała już setki tysięcy istnień ludzkich” – oświadczył.

Zobacz także: Ukraina apeluje do Niemiec o przekazanie okrętów podwodnych

tagesspiegel.de / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  Wygląda to tak, (któryś tam) następca Hitlera będzie apelował do (któregoś tam) następcy Stalina.
  tak dla ogólnego obrazu, sondaż z 2017:
  cyt. “Rosjanie jako najwybitniejszą postać w historii wskazali Józefa Stalina. W nowym sondażu sowiecki dyktator wyprzedził poetę Aleksandra Puszkina i… obecnego prezydenta Rosji Władymira Putina.”

  źródło:
  https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art2610741-rosjanie-stalin-najwybitniejsza-postacia-w-historii-swiata-putin-drugi

  • Roman1
   Roman1 :

   Dla Ukraińców najwybitniejszymi rodakami są Bandera i Suchewycz, zaś formacjami zbrojnymi upa i ss galizien, a dla Dudy najwybitniejsi to Łupaszka, Ogień i Bury. Każdy ma takich bohaterów jakimi sam chciałby być, nawet jeżeli brak mu odwagi, a w nocy moczy pościel.