Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wezwał do zwiększenia wsparcia dla Ukrainy. Zadeklarował, że Ukraina będzie wspierana “tak długo, jak to konieczne”.

Niemiecki kanclerz Olaf Scholz powiedział w sobotnim nagraniu wideo, że każdego dnia Rosja depczę zasadę, iż granic nie zmienia się przy użyciu siły. “Rosja atakuje przy tym nie tylko Ukrainę, ale niszczy porządek pokojowy Europy” – ocenił. Jak dodał, “dlatego Ukraina będzie wspierana w swojej walce obronnej – Tak długo, jak to konieczne”.

“A my, Niemcy i Europa, robimy więcej, i musimy robić jeszcze więcej, abyśmy mogli się skutecznie bronić” – podkreślił Scholz.

Polityk wyraził opinię, że słowa takie jak “odstraszanie” i “gotowość obronna” w ustach niemieckiego kanclerza mogą wydawać się niektórym czymś niecodziennym. “Razem z naszymi sojusznikami musimy być tak silni, aby nikt nie odważył się nas zaatakować. W ten sposób dbamy o nasze bezpieczeństwo. I bronimy pokoju w Europie” – oświadczył.

Przeczytaj: Połowa Niemców nie chce dostarczenia Taurusów Ukrainie

Scholz zaznaczył, że najlepszą gwarancją dla pokoju pozostaje NATO – po obu stronach Atlantyku. Zadeklarował, że Niemcy wzmacniają swoją armię. “To nasz wkład w silne NATO” – powiedział.

Zdaniem niemieckiego kanclerza, współpraca z europejskimi partnerami jest ważna, aby utrzymać w Europie wydajny przemysł obronny. “Najważniejsze systemy uzbrojenia i przede wszystkim amunicja, muszą być cały czas produkowane. Uda się to, jeśli jako Europejczycy zbierzemy razem nasze zamówienia” – ocenił polityk SPD. “Bez bezpieczeństwa, wszystko inne jest niczym” – podkreślił.

Zobacz także: Ekspert: to będzie ostatnia tak duża pomoc USA dla Ukrainy, cele Ameryki zostały osiągnięte

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply