Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że zastrzelenie byłego rosyjskiego deputowanego było aktem rosyjskiego „terroryzmu państwowego”.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie dysponuje informacjami o możliwym zwerbowaniu przez FSB Rosji Pawła Parszowa, zabójcy byłego deputowanego rosyjskiej Dumy Woronienkowa. – oświadczył w wypowiedzi udzielonej kanałowi „112 Ukraina” naczelnik departamentu SBU ds. obrony państwowości narodowej Wiktor Kononenko.

„Teraz nad tym pracujemy, czy był, czy nie był agentem FSB” – dodał Kononenko. Zareagował w ten sposób na informacje, które jak powiedział, „czytamy na Facebooku i w innych publikacjach”.

Doniesienia o tym, jakoby zabójca Woronienkowa pracował dla Rosjan, pojawiły się natychmiast po morderstwie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że zastrzelenie byłego rosyjskiego deputowanego było aktem rosyjskiego „terroryzmu państwowego”. Moskwa odrzuciła te oskarżenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Poroszenko: Rosjanie odpowiedzialni za zastrzelenie Woronienkowa

Denis Woronienkow, były komunistyczny deputowany Dumy pod koniec ub. roku zrzekł się obywatelstwa rosyjskiego i przyjął obywatelstwo Ukrainy. Był świadkiem w ukraińskim śledztwie przeciwko byłemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi. 23. marca br. został zastrzelony w Kijowie. W trakcie śledztwa okazało się, że zabójcą Woronienkowa był Pawło Parszow, były żołnierz ukraińskiego batalionu ochotniczego Donbas, a jego wspólnikiem Jarosław Łeweneć, także były żołnierz tej jednostki. Parszow został zastrzelony przez ochroniarza Woronienkowa po dokonaniu zabójstwa, Łeweneć zbiegł i jest poszukiwany.

CZYTAJ WIĘCEJ: Były rosyjski deputowany zastrzelony w Kijowie

CZYTAJ WIĘCEJ: W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające morderstwo Woronienkowa [+18 +VIDEO]

CZYTAJ WIĘCEJ: Wspólnik zabójcy Woronienkowa również był członkiem batalionu Donbas?

112.ua / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz