Sąd w Kirchheim unter Teck zadecydował, że 3-tygodniowa Lena wraca do polskiej mamy.

W środę, po dwugodzinnym posiedzeniu niejawnym, sąd nakazał Jugendamtowi oddanie 3-tygodniowej Leny polskim rodzicom.

Przeczytaj: Niemcy: Jugendamt odebrał Polce noworodka. RPO i Ministerstwo Sprawiedliwości interweniują

Rozstrzygnięcie sądu jest najlepszym komentarzem. Rodzice będą mieli pomoc ze strony służb społecznych i położnej. Zakładam, że dzieje się to dla dobra dziecka. Gdyby miało być inaczej, konsulat też będzie zajmował się taką sprawą– powiedział Andrzej Osiak, konsul generalny RP w Monachium, komentując decyzję

Jedynym warunkiem nałożonym przez sąd jest opieka tzw. Familienhilfe, czyli pomocy rodzinnej.

Niemiecki sąd w sposób bezstronny i obiektywny zajął się skargą polskiej mamy, pani Ewy, zdecydował się oddać jej malutką Lenkę, którą będzie mogła się teraz zajmować– tak decyzję sądu ocenił minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, którego resort pilotował sprawę.

polsatnews.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz