Rada Ministrów na posiedzeniu zajmie się planem wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. Opracowanie takiego planu w związku z kryzysem rosyjsko-ukraińskim zapowiedziała w expose premier Ewa Kopacz. Plan opatrzony jest klauzulą “zastrzeżone”.

Z dotychczasowych wypowiedzi przedstawicieli MON wynika, że plan obejmie takie zagadnienia jak integracja działań różnych instytucji na rzecz obronności, wzmocnienie jednostek wojskowych na wschodzie kraju, współpracę z organizacjami pozarządowymi i zmiany w Narodowych Siłach Rezerwowych.

Poseł Dariusz Seliga, członek sejmowej Komisji Obrony Narodowej podkreśla, że dla Polski najważniejsze jest dziś bezpieczeństwo w sferze ochrony przeciwrakietowej.

My dzisiaj, tak naprawdę nie mamy żadnej ochrony przeciwrakietowej, nic poza F16 nie chroni naszego polskiego nieba. Nie posiadamy, żadnej tarczy antyrakietowej. Mówimy dopiero, że będą podprojekty. Te projekty będą za 8, 10, 12 lat, bo te decyzje są dopiero dzisiaj podejmowane. Pragnę przypomnieć, że dzieje się bardzo dużo. Sytuacja w kwestii bezpieczeństwa w Europie jest bardzo dynamiczna i ona się przybliża Polski– zaznaczył poseł Dariusz Seliga.

Program wzmocnienia bezpieczeństwa państwa zostanie przedstawiony jutro na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które odbędzie się w Warszawie.

RIRM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz