W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosjanie zaatakowali Kijów i Odessę. W części regionów Ukrainy ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Kijów został zaatakowany przy użyciu irańskich dronów Shahed – podaje portal Ukraińska Prawda, powołując się na lokalne władze. “Podczas ostatniego alarmu lotniczego, który trwał ponad 3,5 godziny, agresor próbował uderzyć swoimi UAV. Według wstępnych informacji była to irańska amunicja ‘Shahed’, którą zaatakowano stolicę z różnych kierunków” – przekazał szef administracji wojskowej miasta.

Zobacz także: Alarm przeciwlotniczy na całej Ukrainie. Eksplozje nad Kijowem

W przestrzeni powietrznej Kijowa miało zostać wykrytych i zniszczonych 35 dronów Shahed-136/131 – podaje agencja UNIAN.

Wstępne informacje wskazują, że wyniku nocnego ataku na Kijów rannych zostało 5 osób, uszkodzone zostały samochody i budynek mieszkalny – pisze Ukraińska Prawda.

Także w nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie samoloty Tu-22 zaatakowały rejon Odessy pociskami Kh-22. W mieście miały miejsce eksplozje i pożary. Aktualnie nie ma informacji o ofiarach.

Zobacz także: Ataki dronów na cele w obwodach briańskim i biełgorodzkim w Rosji

pravda.com.ua / unian.ua / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Ukraińcy z Azowa i Prawego Sektora nie mieli litości dla ludzi z Domu Związków w Odessie w 2014 – palili ,mordowali , odcinali głowy, rezali młodych, starych , kobietę w ciąży, zrzucali z okien. Więc dlaczego Ruscy mieliby być obojetni na ukraińców w Odessie , mieście od zawsze rosyjskim . Banderowcy sami doprowadzili do eskalacji konfliktu swoją chorą nienawiścią do wszystkich innych narodowości – my to znamy z Wołynia.