Rosyjskie ministerstwo obrony podało w piątek, że w wyniku ostrzału “zlikwidowano” oddział 30 polskich najemników w obwodzie charkowskim.

Podczas briefiengu prasowego ministerstwa obrony Rosji podano, że w wyniku ostrzału, rosyjskie wojsko zlikwidowało oddział 30 polskich najemników w obwodzie charkowskim.

Rosyjskie MON podało, że “oddział 30 najemników z prywatnej polskiej jednostki wojskowej został ‘zlikwidowany’ w obwodzie charkowskim”. Jak podał portal Interia, Łukasz Jasina rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie mógł potwierdzić tych informacji. “Nie mamy takich informacji i niczego takiego nie potwierdzamy”.

Zobacz też: Mołdawia oskarża rosyjską armię o rekrutowanie mieszkańców Naddniestrza

Jak informowaliśmy, ukraiński parlamentarzysta Ołeksij Honczarenko napisał na Telgramie – “Za Ukrainę, w składzie legionu gruzińskiego walczy były wicepremier Gruzji Georgi Baramidze” – zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti. 54-letni Baramidze jest weteranem gruzińskiej polityki. Został po raz pierwszym członkiem parlamentu Gruzji jeszcze w 1992 r. Wziął udział w “rewolucji róż” u boku Micheila Saakaszwilego. W 2003 r. objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych, a w 2004 ministra obrony. Potem odpowiadał w rządzie za integrację Gruzji ze strukturami zachodnimi, a w 2004 r. został wicepremierem.

Honczarenko opublikował krótkie nagranie, na którym Baramidze twierdzi, że w obecnej wojnie po stronie Ukrainy walczy 300-400 Gruzinów. Jedna grupa ma obecnie znajdować się pod Kijowem. Drugi oddział ma znajdować się w Charkowie.

Zobacz też: Brytyjski wiceminister obrony nie wykluczył wysłania żołnierzy na Ukrainę

RIA Nowosti przytacza także ocenę naczelnika Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego rosyjskich Sił Zbrojnych gen. Siergieja Rudskiego, który ocenił, że po w szeregach Ukraińców walczy “ponad 6,5 tys. cudzoziemskich najemników i terrorystów z 62 państw”.

Zobacz też: Kanada rozmieści w Polsce 150 żołnierzy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply