Rosja i Chiny zamierzają przeprowadzić pierwszą wspólną kontrolę granicy – poinformowano w komunikacie wydanym po spotkaniu liderów obu krajów w Szanghaju.

Jak mówi dokument, strony mają zamiar „pogłębić współpracę w kwestiach granicznych, w tym w ramach przeprowadzenia pierwszej wspólnej kontroli linii przebiegania granicy, a także w sprawach regulacji sytuacji na rzekach granicznych i w walce z przestępczością transgraniczną”.

Zapowiedziano także współpracę w dziedzinie obronności. „Jest to ważny czynnik bezpieczeństwa w regionie i w świecie” – stwierdził Putin.

Prezydent Rosji zapowiedział również współpracę w branży lotnictwa cywilnego. „Mamy dobre perspektywy, dobre projekty” – mówił Putin.

ITAR-TASS/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. budzik
    budzik :

    wiem…nie udało mi się zbyt fachowo…..w końcu jam amator…..ale naprawdę. polecam…..temat filmiku tyczy ruskich chęci wyrwania się z potencjalnego zagrożenia z europy zach…. czyli ograniczeń zakupów..gazu….widać tam putina jak ma pięknie zjebaną minę.. .nie to co jak w rozmowach z europejczykami…..siedzi jak”” trusia.””……a i komentaż ciekawy…na temat perspektyw współpracy ze skosnymi……..polecamm