Ukraińskie koleje wprowadzą „pociąg pięciu stolic”?

Pociąg pięciu stolic miałby kursować na trasie Kijów-Mińsk-Wilno-Ryga-Tallin.

Ukraiński minister infrastruktury Wołodymyr Omelan powiedział 15. czerwca br. w Wilnie, że priorytetem działalności jego ministerstwa jest zwiększenie liczby bezpośrednich połączeń z Ukrainy do innych państw europejskich, w tym do państw bałtyckich. Minister Omelan spotkał się w stolicy Litwy z ministrem transportu Litwy Rokasem Masiulisem.

W szczególności podczas spotkania ministrowie rozważali możliwość wprowadzenia połączenia kolejowego „pięciu stolic”, które skomunikowałoby Kijów ze stolicami Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii – Mińskiem, Wilnem, Rygą i Tallinem.

Minister Omelan ujawnił, iż uznano, że pociąg „pięciu stolic” będzie można uruchomić do końca 2017 roku oraz że połączenie to powinno cieszyć się popytem wśród pasażerów.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Przypomnijmy, że pod koniec 2016 roku ukraińskie koleje wprowadziły połączenie Przemyśl-Kijów, które cieszy się powodzeniem wśród pasażerów. Niedawno wprowadzono także pociąg relacji Kowel-Chełm.

W ubiegłym miesiącu szef ukraińskich kolei (Ukrzaliznycy) Wojciech Balczun zapowiadał wprowadzenie innych międzynarodowych połączeń kolejowych: Lwów-Kraków a także połączenia Czerniowców z Rumunią.

CZYTAJ TAKŻE: Wojciech Balczun na celowniku ukraińskiego ministra infrastruktury

Kresy.pl / mtu.gov.ua / immigrant.today

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz