Ukraińscy żołnierze zastrzelili dwóch Greków – Ateny wezwały obywateli do opuszczenia Ukrainy

Trzech ukraińskich żołnierzy miało zamordować w Donbasie dwóch Greków. Kolejni dwaj Grecy zostali ranni.

Informację o tragicznym incydencie podał we wtorek portal Euractiv. Miało do niego dojść w miejscowości Granitna, znajdującej się w pobliżu linii frontu między siłami Kijowa i donbaskich separatystów. „Według dostępnych dowodów za morderstwem stoi trzech żołnierzy armii ukraińskiej, którzy z błahego powodu kłócili się z emigrantami” – portal zacytował oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Grecji.

Euractiv przytacza informacje greckich mediów jakoby kłótnia między ukraińskimi żołnierzami i obywatelami Grecji dotyczyła kwestii politycznych i stosunku do Rosji. Oficjalnie źródła nie potwierdziły tych pogłosek medialnych.

Sprawa okazała się jednak na tyle poważna, że stała się tematem rozmowy ministra spraw zagranicznych Grecji Nikosa Dendiasa z jego ukraińskim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą. Dendias podkreślił „potrzebę ochrony greckiej społeczności na Ukrainie”.

Jeszcze przed rozmową greckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło że „zdecydowanie odradza podróżowanie po Ukrainie, a jednocześnie doradza obywatelom greckim w tym kraju natychmiastowe opuszczenie” Ukrainy. Oprócz tego „obywatelom greckim, którzy jeszcze nie wyjechali, doradzono natychmiastowe podanie swoich danych kontaktowych w ambasadzie greckiej w Kijowie” – dodano w oświadczeniu resortu.

Czytaj także: Awantura w parlamencie Słowacji. Doszło do incydentu z flagą Ukrainy [+VIDEO]

euractive.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz