Były szef MON i MSZ oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski poświęcił dzisiaj kilka krytycznych twittów dowódcy AK i Powstania Warszawskiego. Spotkały się one z ripostą rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która nazwała go „no-name’em”.

Dysponując błędnym rozpoznaniem i 1700 szt. broni, rzucił naszą młodzież na Wehrmacht; Poniósł jedną z największych klęsk w naszej historii – napisał Radosław Sikorski o komendancie głównym AK gen. Tadeuszu Komorowskim „Borze”.

Straty 100 żołnierzy i cywilów za każdego zabitego wroga to nie jest walka, a samoeksterminacja – kontynuował Sikorski.

Jak pisze PAP, na zwróconą mu uwagę, że „tego rodzaju krytyka jest nie na miejscu”, odpowiedział: „Młodzież myślała, że idzie po zwycięstwo a nie po honorową śmierć. Uważam, że samobójstwo każdy powinien popełniać na własny rachunek”.

Były szef MSZ utrzymywał, że szanuje zwykłych żołnierzy, lecz jedynie ocenia decyzje dowódców:

Nikt mnie nie wyprzedzi w szacunku dla żołnierzy, którzy poszli walczyć. I nikt mi nie zabroni kwestionować zgubnych rozkazów – tłumaczył.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana na briefingu o komentarz do słów Sikorskiego początkowo nie chciała komentować. „Proszę pana, a kim jest Radosław Sikorski dzisiaj?” – zapytała dziennikarza. Gdy przypomniano jej stanowiska, które piastował Sikorski, odparła: „Ale dzisiaj jest no-name’em”. [nikim, osobą nieznaną – Kresy.pl]

Mazurek dodała, że „Takich wypowiedzi nie powinno być, powinniśmy dzisiaj czcić pamięć historyczną, wydarzenia, które miało miejsce 73 lata temu”.

„Jaka miła niespodzianka, że pani poseł śledzi moje wpisy. 964K pozdrawia 11K” – odpowiedział jej Sikorski nawiązując do liczby osób obserwujących jego i rzeczniczkę PiS na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Sikorski: nie będę wracać do polityki

Kresy.pl / PAP / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Kojoto
  Kojoto :

  Kłamca, żeby być choć troche wiarygodny musi czasem coś prawdziwego powiedzieć… tyle odnośnie tego małego zdrajcy co pełnił ważne funkcje państwowe w 3erpe. Po prostu ten pogląd dociera do coraz szerszych kręgów społeczeństwa i zaprzańcy zwyczajnie szukają frajerów, którzy by ich poparli.

 2. bob
  bob :

  Jak dla mnie to ta rzeczniczka jest noł nejmem i ktoś taki jest rzecznikiem pisu!? ta partia sama się doprowadza do przegranej. Po co w ogóle dyskutować jasne ze Zdradek ma w tej kwestii racje. Nie można po prostu powiedzieć ” W tym dniu czcimy poległych żołnierzy i cywili ocenę wydarzeń z punktu widzenia wojskowego czy politycznego zostawiam specjalistą i trudna ją nam dziś oceniać obiektywnie nie wiemy jaką wiedzą dysponowali dowódczy powstania” tak odpowiada rzecznik a te babol gada jak menel!

 3. crova1
  crova1 :

  Pierwszy raz od wielu lat powiedział coś prawdziwego. Ta rzeczniczka – do wymiany – może i ma rację, że dziś powinniśmy czcić pamięć. Ale oprócz uczczenia pamięci powinniśmy robić wszystko, by nigdy żaden pachołek moskwy nawet w randze generalskiej nie był w stanie rozkazać kwiatu polskiej młodzieży iść na pewną śmierć.