Sondaż: poparcie dla PiS wciąż wysokie

Według ostatniego sondażu poparcia dla partii politycznych wykonanego przez Kantar Public dla TVP wynika, że gdyby teraz odbyły się wybory parlamentarne, wygrałoby je PiS uzyskując 35% głosów. Sondaż przeprowadzono w dniach protestów przeciwko zmianom w sądownictwie.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 22-24. lipca chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 35% Polaków. Na Platformę Obywatelską głosowałoby 21% obywateli. Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się ruch Kukiz’15 z 11%. Do Sejmu weszłaby także .Nowoczesna. Na partię Ryszarda Petru głosowałby co dziesiąty wyborca. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem: SLD (4%), PSL (3%), Razem (2%) oraz Wolność! (1%). 9% respondentów nie wie, na kogo głosować.

W porównaniu do sondażu tej samej pracowni dla TVP przeprowadzonego w dniach 7-12. lipca poparcie dla PiS spadło o 3 pkt. Poparcie dla PO, Kukiz’15 i .Nowoczesnej wzrosło identycznie – o 2 pkt. procentowe.

W tym samym sondażu, gdy wyborcom nie dawano możliwości wyboru odpowiedzi „nie wiem”, aż 39% respondentów wyrażało chęć głosowania na kandydata PiS. Na pozostałych miejscach znalazły się: PO (23%), Kukiz’15 (12%) i .Nowoczesna (11%).

Jak widać, ostatnie protesty w niewielkim stopniu zaszkodziły Prawu i Sprawiedliwości, a w niewielkim stopniu pomogły opozycji.

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski techniką wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński: nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz