Minister obrony Niemiec Annegret Kramp-Karrenbauer chce wypłacać odszkodowania homoseksualnym żołnierzom, którzy według niej byli dyskryminowani w niemieckiej armii.

O inicjatywie wywodzącej się z partii Angeli Merkel minister poinformował w poniedziałek portal niemieckiego nadawcy publicznego Deutsche Welle. Plany te opisała rzeczniczka Ministerstwa Obrony RFN. Jak twierdzi będą one dotyczyć między innymi dawnych decyzji sądów służby cywilnej nakładających kary za „akty homoseksualne za obopólną zgodą wśród dorosłych”. W grę wchodzą jednak także „inne istotne niedogodności w pracy”, które miały zostać spowodowane homoseksualizmem żołnierzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzeczniczka Ministerstwa Obrony stwierdziła, że celem nowych przepisów jest „rozliczenie przeszłości, kontynuacja procesów zmian oraz dalsza promocja nowoczesnego myślenia w Bundeswehrze”. Żołnierze, którzy mieli być dyskryminowani z powodu swojego homoseksualizmu mają otrzymać „rekompensatę finansową, która nie zostanie zaliczona na poczet ewentualnych świadczeń socjalnych” jak przytacza DW.

Minister Annegret Kramp-Karrenbauer już wcześniej w bieżącym miesiącu wydała oficjalne przeprosiny wobec homoseksualistów, którzy służyli w niemieckiej armii i mieli doznać w niej praktyk dyskryminacyjnych. Minister, będąca jednocześnie przewodniczącą Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) stwierdziła wówczas, że homoseksualiści w Bundeswehrze „byli narażeni na znaczną dyskryminację ze względu na swoją orientację seksualną, doświadczając niekorzystnych warunków w karierze zawodowej, aż po zwolnienia włącznie”.

Czytaj także: Amerykańska armia promuje ideologię LGBT i bierze udział w „miesiącu dumy” homoseksualistów [+VIDEO]

dw.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz