Wtorkowa debata kandydatów na stanowisko szefa brytyjskiej Partii Konserwatywnej (a więc także na stanowisko premiera kraju) została przerwana zasłabnięciem prezenterki Kate McCann.

Druga debata pomiędzy kandydatami na szefa Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii, Rishim Sunakiem i Liz Truss, nie przebiegła zgodnie z planem – prowadząca Kate McCann zemdlała na wizji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Widzowie debaty zorganizowanej przez The Sun i TalkTV nie widzieli zasłabnięcia dziennikarki. W tym czasie kamera była zwrócona na Truss, która wypowiadała się o prezydencie Rosji Władimirze Putinie. „Jeśli on osiągnie sukces na Ukrainie, nie zatrzyma się. Rzuci wyzwanie wolności i demokracji…” – mówiła szefowa brytyjskiego MSZ, przerywając swoją wypowiedź po tym, jak w studiu dało się słyszeć łoskot przypominający upadek kogoś lub czegoś na ziemię.

„O mój Boże!” – powiedziała wyraźnie przestraszona Truss, po czym transmisja została przerwana.

TalkTV poinformowała później, że McCann doszła do siebie i czuła się „dobrze”, ale ze względu na zalecenia lekarskie debaty nie kontynuowano. „Przepraszamy naszych widzów i słuchaczy” – dodał kanał.

Jak podaje BBC, McCann miała prowadzić debatę wspólnie z dziennikarzem The Sun Harrym Cole’em, ale ten wycofał się po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

BBC pisze, że debata, do czasu przerwania, dotyczyła podatków, stanu brytyjskiej publicznej służby zdrowia i rosnących kosztów życia. Gdy McCann zemdlała, rozpoczynano temat wsparcia Wielkiej Brytanii dla Ukrainy.

Partia Konserwatywna wyłania nowego lidera po tym, gdy w jej szeregach doszło do buntu przeciwko Borisowi Johnsonowi. Liczne dymisje w jego gabinecie, spowodowane skandalami towarzyszącymi urzędowaniu obecnego premiera, skłoniły go 7 lipca do deklaracji złożenia rezygnacji ze stanowiska szefa partii, a potem rządu. Kolejne rundy wyborów na nowego szefa torysów, a więc także szefa rządu, wyłoniły dwoje kandydatów –  byłego ministra finansów Rishiego Sunaka i urzędującą minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Kresy.pl / bbc.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz