Artyleria Syryjskiej Armii Arabskiej przeprowadził zmasowany ostrzał pozycji bojowników organizacji Tahrir asz-Szam wywodzącej się z Al-Kaidy.

Według portalu Al Masdar News syryjska armia ostrzelała w poniedziałek bojowników Tahrir asz-Szam w południowej części prowincji Idlib. To ostatni region Syrii kontrolowany przez islamistyczne ugrupowania zbrojne, wśród których Tahrir asz-Szam, czyli dawny Dżabhat an-Nusra – syryjskie skrzydło Al Kaidy, jest najsilniejszy. Armia ostrzelała pozycje dżiahadystów w okolicach  Chan Szeikun przy pomocy rakiet i artylerii lufowej. Portal zamieszcza nagranie ataku. Jeszcze w nocy rejon ten został zbombardowany przez syryjskie lotnictwo, czego nagranie zamieścił z kolei portal syriancivilwarmap.com.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ostrzał był odpowiedzią na wcześniejszy atak dżihadystów na pozycje sił rządowych w rejonie miasta Masjaw położonego w prowincji Hama.

Siły rządowe ostrzelały także pozycje Tahrir asz-Szam w rejonie miasta Sarakib na wschodzie prowincji Idlib. Al Masdar News pisze o szpiegu syryjskiej armii, który przeniknął do prowincjonalnej stolicy noszącej tę samą nazwę. Został wysłany przez tak zwane Siły Tygrysa – elitarny oddział sprawdzony w wielu bojach. Zamieścił on na swojej stronie nagranie wykonane przez szpiega jeżdżącego po Idlib.

Czytaj także: Premier Izraela przyznał się do agresji na Syrię

almasdarnews.com/syriancivilwarmap.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz