Władze Gazy poinformowały, że w wyniku izraelskich nalotów będących odwetem za ostrzał Izraela zginęło 28 Palestyńczyków, w tym dziesięcioro dzieci.

Jak podała we wtorek wieczorem rosyjska agencja TASS powołując się na ministerstwo zdrowia Gazy, ofiarą ostatnich ataków powietrznych Izraela na Strefę Gazy padło 28 Palestyńczyków. Wśród zabitych są kobiety a także 10 dzieci. 152 osoby zostały ranne.

Według przedstawiciela palestyńskich władz Salama Maarufa na Strefę Gazy przeprowadzono co najmniej 56 nalotów, podczas których wystrzelono na cele cywilne ponad 120 rakiet. „Ataki powietrzne uderzyły w siedem budynków mieszkalnych, firmy, szkoły, meczety i infrastrukturę, w tym linie energetyczne, podstacje transformatorowe i systemy zaopatrzenia w wodę” – powiedział Maaruf, wzywając społeczność międzynarodową do „powstrzymania tej zbrodni”. Według Maarufa w wyniku ostrzału wstrzymał pracę zakład odsalania zlokalizowany na północy Strefy Gazy.

Siły zbrojne Izraela twierdzą, że celem ataków w Gazie były grupy zbrojne, wyrzutnie rakiet i posterunki wojskowe. Był to odwet za wczorajszy ostrzał rakietowy Izraela przez Hamas, kiedy z terenu Gazy wystrzelono około 150 pocisków.

We wtorek wieczorem media podały informację o zawaleniu się 13-piętrowego bloku mieszkalnego w Strefie Gazy w wyniku izraelskiego nalotu. Według agencji Reutera w budynku tym mieściło się biuro używane przez polityczne przywództwo Hamasu. W okolicy nie ma energii elektrycznej, a mieszkańcy używają latarek.

Krótko po tym ataku Hamas i grupa Islamski Dżihad zapowiedziały, że odpowiedzą wystrzeliwując rakiety na Tel Awiw. W całym mieście słychać było syreny alarmowe i eksplozje, a niebo rozświetlały smugi pocisków przechwytujących wystrzeliwanych w kierunku nadlatujących rakiet. Izraelskie stacje telewizyjne podały, że trzy osoby zostały ranne w Holon na przedmieściach Tel Awiwu.

Kresy.pl / tass.ru / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz