Organizacja gier hazardowych w białoruskim internecie stanie się legalna.

Na Białorusi zalegalizowano rodzaj działalności polegający na organizacji i prowadzeniu gier hazardowych w internecie poprzez utrzymywanie wirtualnych kasyn. Odpowiedni dokument w tej sprawie podpisał we wtorek prezydent kraju Aleksandr Łukaszenko. – podaje portal Tut.by.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Rozporządzenie podpisane przez Łukaszenkę reguluje zasady licencjonowania i opodatkowania tej działalności a także określa wymagania, jakie musi spełnić firma zajmująca się hazardem w internecie. Przede wszystkim wiąże się to z uzyskaniem specjalnego zezwolenia, wpłaceniem kaucji, która będzie zabezpieczeniem wypłat wygranych w razie niewypłacalności organizatora gier, przyznaniem organom podatkowym zdalnego dostępu do wirtualnego kasyna w celu zapewnienia kontroli obrotów oraz przeprowadzaniem identyfikacji uczestników gier.

W celu minimalizacji negatywnych skutków gier hazardowych podwyższono minimalny dopuszczalny wiek uczestników takich gier z 18 do 21 lat.

Jak podała służba prasowa białoruskiego prezydenta, rozporządzenie „pozwoli zminimalizować odpływ funduszy za granicę, ograniczając dostęp obywateli kraju do gier organizowanych i prowadzonych na stronach znajdujących się poza krajowym segmentem internetu”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko wyśmiał plotki o swoim udarze. „Mówią, że teraz sobowtór pracuje” [+VIDEO]

Kresy.pl / tut.by

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz