Organizacja gier hazardowych w białoruskim internecie stanie się legalna.

Na Białorusi zalegalizowano rodzaj działalności polegający na organizacji i prowadzeniu gier hazardowych w internecie poprzez utrzymywanie wirtualnych kasyn. Odpowiedni dokument w tej sprawie podpisał we wtorek prezydent kraju Aleksandr Łukaszenko. – podaje portal Tut.by.

Rozporządzenie podpisane przez Łukaszenkę reguluje zasady licencjonowania i opodatkowania tej działalności a także określa wymagania, jakie musi spełnić firma zajmująca się hazardem w internecie. Przede wszystkim wiąże się to z uzyskaniem specjalnego zezwolenia, wpłaceniem kaucji, która będzie zabezpieczeniem wypłat wygranych w razie niewypłacalności organizatora gier, przyznaniem organom podatkowym zdalnego dostępu do wirtualnego kasyna w celu zapewnienia kontroli obrotów oraz przeprowadzaniem identyfikacji uczestników gier.

W celu minimalizacji negatywnych skutków gier hazardowych podwyższono minimalny dopuszczalny wiek uczestników takich gier z 18 do 21 lat.

Jak podała służba prasowa białoruskiego prezydenta, rozporządzenie “pozwoli zminimalizować odpływ funduszy za granicę, ograniczając dostęp obywateli kraju do gier organizowanych i prowadzonych na stronach znajdujących się poza krajowym segmentem internetu”.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko wyśmiał plotki o swoim udarze. “Mówią, że teraz sobowtór pracuje” [+VIDEO]

Kresy.pl / tut.by

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply