W Mohylewie na wschodzie Białorusi otwarto w środę V Forum Regionów Białorusi i Rosji. Lokalna administracja zadbała o to by wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia mogli tanio uraczyć się trunkami wyskokowymi.

Jak informuje lokalny portal mogilev.online „w czasie V Forum Regionów Białorusi i Rosji w Mohylewie zdecydowanie spadły ceny na mocny alkohol i zakąskę”. W dodatku w tym samym czasie w trzecim co do wielkości mieście Białorusi odbywa się festiwal piwa KrynicaBirFest w czasie którego można próbować ten napitek, czasami nawet za darmo. Jak informuje portal, pięciogwiazdkowy koniak można kupić za 15 rubli, czyli w przeliczeniu za ponad 30 zł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Strona administracji obwodu mohylewskiego podaje, że w Forum weźmie udział około 2 tys. gości. Główną częścią przedsięwzięcia ma być plenarne posiedzenie i debata pod hasłem „Priorytetowe kierunki rozwoju współpracy regionalnej jako kluczowego czynnika integracji i sojuszniczego budownictwa”. Odbędzie się ono 12 października i wezmą w nim udział prezydenci obu „sojuszniczych” państw: Aleksander Łukaszenko i Władimir Putin. Oprócz tego prezydenci odbędą też rozmowę w cztery oczy.

W Mohylewie odbędzie się także wspólne posiedzenie komisji do spraw współpracy regionalnej izb wyższych parlamentów obu krajów – białoruskiej Rady Republiki i rosyjskiej Rady Federacji.

Władze Białorusi chwalą się dużym znaczeniem organizowanych przez nie corocznie imprez dla współpracy dwustronnej. Na pięciu kolejnych forach białoruskie i rosyjskie podmioty podpisały kontrakty na łączną sumę 920 mln dolarów. Przy czym tendencja jest wzrastająca, bowiem o ile w ramach III Forum wartość podpisanych kontraktów wynosiła 300 mln dol. to po IV Forum doliczono się już umów na łączną wartość 400 mln dol.

Czytaj także: Prohibicja na Białorusi trwała tylko jeden dzień

mogilev.online/mogilev-region.gov.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz