Ambasador USA zagroziła Rosji atakiem prewencyjnym

Jeśli Rosja nie wstrzyma swojego tajnego programu rozwoju naziemnych wyrzutni średniego zasięgu, USA postarają się je zniszczyć, zanim osiągną zdolność operacyjną – powiedziała we wtorek ambasador USA przy NATO Bailey Hutchison.

Jak podaje agencja Reutera, USA są zdania, że Rosja łamie zawarte jeszcze w czasie „zimnej wojny” porozumienie o zakazie używania pocisków średniego zasięgu bazowania lądowego. System wyrzutni takich rakiet pozwoliłby Rosji na dokonanie w krótkim czasie uderzenia nuklearnego na Europę. Zostały one zakazane przez traktat INF (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty) z 1987 roku. Moskwa stale zaprzecza, że łamie to porozumienie.

Bailey Hutchison powiedziała we wtorek, że USA wciąż opowiadają się za dyplomatycznym rozwiązaniem tej kwestii, jednak są przygotowane do rozważenia uderzenia militarnego w razie kontynuowania programu przez Rosję.

„W takim przypadku będziemy szukać możliwości wyeliminowania [rosyjskiej] rakiety, która może uderzyć w jakikolwiek z naszych krajów” – powiedziała ambasador USA przy NATO na konferencji prasowej. „Środki zaradcze [ze strony USA] polegałyby na wyeliminowaniu rakiet rozwijanych przez Rosję z naruszeniem traktatu” – mówiła dodając, że Rosjanie są o tym uprzedzeni.

Według Hutchison USA zdobyły dowody na łamanie zobowiązań traktatowych przez Rosję i przedstawiły je stronie rosyjskiej.

Jak stwierdza Reuters, dzisiejsze słowa Hutchison są najbardziej bezpośrednią groźbą ataku prewencyjnego ze strony urzędnika USA od 2017 roku, gdy USA oświadczyły, że rozważą stworzenie własnego systemu rakiet średniego zasięgu, jeśli Rosja nie przestanie łamać traktatu INF.

Sekretarz obrony USA James Mattis zapowiedział, że sprawa ta będzie dyskutowana z partnerami z NATO na jutrzejszym spotkaniu w Brukseli.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu amerykański sekretarz zasobów wewnętrznych Ryan Zinke nie wykluczył morskiej blokady Rosji przez marynarkę wojenną USA w razie gdyby powstała groźba monopolizacji handlu surowcami energetycznymi na Bliskim Wschodzie przez Rosję.

CZYTAJ TAKŻE: Systemy Bastion i Iskander w Kaliningradzie. NATO: to agresywna poza militarna

Kresy.pl / Reuters

25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • Kasper1
    Kasper1 :

    @Tutejszym Ta baba TWIERDZI, że Rosja dostała dowody a to nie znaczy, że Rosja faktycznie dostała dowody. Poza tym wszyscy widzieli amerykańskie „dowody” chociażby na obecność broni masowego rażenia w Iraku. „Ani Rosja, ani jej siły zbrojne – zwłaszcza zaś jądrowe – nie są w tym momencie gotowe i zdolne do globalnej konfrontacji.” – tego w tekście nie ma. Brzmi mało poważnie – kto niby tak twierdzi i na jakiej podstawie? 🙂

    • Tutejszym
     Tutejszym :

     „Ani Rosja, ani jej siły zbrojne – zwłaszcza zaś jądrowe – nie są w tym momencie gotowe i zdolne do globalnej konfrontacji.”
     Jest to cytat z raportu Olega Pieńkowskiego, raport był przyczyną dalszych zdarzeń w konflikcie kubańskim.
     Miał on bardzo dobry ogląd stanu faktycznego.
     Nie ważne ile razy będzie to odwołane, ważne że zostało powiedziane.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Znowu rozsiewasz swe ubeckie kłamstwa, pomiocie. Czyżby jakiś tajny „raport” Pieńkowskiego został może opublikowany? Może link do niego, zapoznamy się z nim. Nie ma dowodów na to, że te słowa są jego autorstwa. Ponadto, mowa jest o „Związku Radzieckim”, żadna Rosja wówczas nie istniała. Zerżnąłeś na
      chama z wikipedii dodatkowo zniekształcając. Twoja percepcja obecnej geopolityki zatrzymała się w właśnie
      w epoce Pieńkowskiego.
      P.S. Naucz się w końcu tego polskiego. „Nieważne” piszemy nierozłącznie.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      Ten urywek tajnego raportu Pieńkowskiego został opublikowany przez USA.
      Po całość to idź do Amerykanów, tobie nic nie pomoże więc ci chyba nie dadzą.
      Amerykanie słusznie używali i używają określenia Rosja a nie ZSRR.
      „Żadna Rosja wówczas nie istniała”, co za bzdura, Rosja wam z księżyca spadła?
      Była i jest Rosja a nie ZSRR, byli i są Niemcy a nie faszyści.
      Chcą zbrodniarze wybielić się, że to nie oni tylko jakieś ZSRR i faszyści.
      Świat swoje wie, Putin to potwierdza, żaden ruski najmita tego nie zmieni.
      Założę się że płacą tobie w dolarach a nie w rublach, tak jak w 1935 posłom na sejm ruskie płacili we złotych frankach a nie swoim rublowym badziewiem.
      Piszemy ruski najmito PS. a nie P.S.
      U mnie „nie ważne” jest zaprzeczeniem, poprawna jest również pisownia rozłączna.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Ach takie buty, neobanderowski aktywisto; to urywki raportów są publikowane przez żydo-ussmana. Nieźle to sobie wykombinowałeś. Coś jak niezwykle wiarygodny raport o państwie Saddama, po którym to ussrael zrównał ten kraj z ziemią. No ale miałeś udokumentować źródełko, a nie – wzorem stepowego łajna – sypać bredniami, jak z rękawa. Podobnie – co świat wie, co Putin wie, idioto. Zresztą, kojarzenie i negacja faktów godne chachła. To właśnie twoi ziomale z żydo-ZSRR, z którymi tu przyszedłeś, byli zbrodniarzami. Którym posłom na sejm ruskie płacili w 1935r. „we złotych frankach”? Wykazać źródło.
      Odkryłeś tą straszliwą prawdę, ukrze. Płacą mi, tyle że w złocie, siedzimy tu w podziemiach i piszemy na trzy zmiany, równo jak leci. A w tej Rosji, jak pisałeś, zbierają masowo chrust i jagody, tak jak centrum finansowe zbudowali pijacy, jak mówi p. Maciak.
      Widzisz, fake repatriancie, tyle lat po Akcji „Wisła”, a ty stale bez postępu i stale się pogrążasz…Niedawno pisałeś ukrowską cyrylicą, a teraz ubzdurałeś sobie, nieuku, tworzenie nowych reguł pisowni j. polskiego. PS – łac. post scriptum, P.S. Tu masz opinię profesora językoznawcy z PWN:
      https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/;11648
      Może i w żydo-UB, „u ciebie”, tak cię uczyli, ale przymiotniki w stopniu równym piszemy łącznie z partykułą negacji, i tyle.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      Postscriptum, PS (łac. post scriptum, P.S.)
      Oznaczany jest skrótowcem „PS”, przy którym w języku polskim
      (w przeciwieństwie do języka łacińskiego) nie stawia się kropek.
      To w języku rosyjskim stosują „п.с.”
      A z łaciną to mnie ruski najmito nie wyjeżdżaj, znam ją chyba dużo lepiej od ciebie.
      W Rosji wydano rozporządzenie (możesz sprawdzić):
      Można zbierać chrust, grzyby i jagody – na potrzeby własne – bez pozwolenia.
      Skoro piszesz że w Rosji zbierają masowo chrust i jagody, to ja tobie wierzę…

      „Którym posłom na sejm ruskie płacili w 1935r. „we złotych frankach”? Wykazać źródło”
      Proszę bardzo, mówisz i masz:
      „Posłowie rewolucyjni w Sejmie 1920-1935, Warszawa 1961”
      To była wspaniała lektura, zdążyłem ją kupić bo poszła na przemiał.
      Tą książkę mam na strychu, podaj swój adres do Redakcji to ją tobie wyślę.
      W sejmie 1935 komuniści i posłowie mniejszości narodowych
      mieli prawo publikować swoje wystąpienia w sejmie bez cenzury.
      Stawał taki i jednym tchem, mimo krzyków i gwizdów, walił napisany tekst.
      Potem jego „przemówienie” można było kolportować na terenie RP bezkarnie.
      Za przeczytanie dostarczonego tekstu otrzymywali zapłatę we frankach szwajcarskich.
      Posłowie zwolnieni z immunitetu, zamiast do więzienia, byli wydalani do sowietów.
      Rozpoczynało się błaganie o polskie więzienie, że przecież są Polakami.
      Śpiewali jak słowiki wszystko co wiedzieli, po wydaleniu czekała ich przeciez śmierć.
      A gdyby tak obecnie nasze polskie słowiki na ruskich usługach deportować?
      Może jeszcze przyjdzie taka wiosna że te słowa ciałem się staną…

      https://www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-nie-wazne-czy-niewazne-razem-czy-osobno
      „Nieważne zapisywane jest łącznie, ponieważ partykułę nie wraz z przymiotnikami w stopniu równym pisane są razem.
      UWAGA: Jeśli natomiast nie ważne występuje jako zaprzeczenie, wówczas poprawna będzie również pisownia rozłączna, np. Nie ważne gdzie, ale ważne z kim.”

     • Gaetano
      Gaetano :

      Powinieneś wiedzieć, że w tych kwestiach (i nie tylko) powinno się unikać cytowania wikipedii, ale ty znowu z niej zrzynasz, jak popadnie. W tym przypadku podajemy odnośniki do rzetelnych źródeł, capisci? Miałeś kliknąć na link, ale wolałeś unikać dalszej kompromitacji, masz tu jeszcze jeden na koniec:
      https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/PS-lub-P-S;385.html
      A o samej łacinie masz, jak widać, pojęcie podwórkowe. Ale to pryszcz. Bzdury o chruście i jagodach powielasz z kolei z propagandowego tv biełsat. Widać nie skojarzyłeś gdy pisałem, że tamtejsze centrum biznesowe zbudowali właśnie ci pijacy, za miskę ryżu i chrust, o którym maniakalnie gawędzisz.
      Tiak, o to mi chodziło. Ładnie połknąłeś haczyk i złapałeś przynętę, kanalio. Musiałeś opętańczo rechotać czytając tą „wspaniałą lekturę”. Zaiste, autor tego „dzieła” musi być bardzo wiarygodny. Wiem, wiem; masz tam na strychu dużo więcej takich perełek. Kto wie, może i pełną treść „raportu Pieńkowskiego”, z którego obficie czerpiesz. Oczywiście płacili im „ruskie”, w „złotych frankach”, a jakże. Cóż można dodać…Potencjalnie, przyjmując wersję, którą opisuje twój żydo-bolszewicki idol, którym się tak inspirujesz, tj. kirszbraun, jako pewnik, to „złote franki” posłowie kom. (zwalczani masowo w II RP) mogli dostawać właśnie od żydo-ZSRR, z którego tu przywędrowałeś.

      Do innych Forumowiczów.
      I może trochę mniej zorientowanych w tej kwestii…Autor „Posłów rewolucyjnych…”, o jakże polskim nazwisku, Tadeusz Daniszewski – czyli Dawid Kirszbraun, należał w kierownictwie PZPR do frakcji Puławian, nazywanych też „stalinowcami”, w której roiło się od żydów zajmujących najwyższe stanowiska. Proszę samemu sprawdzić nikczemny życiorys czerwonej, żydo-bolszewickiej kanalii, mimo wszystko warto.

      Powiedz no, jak już dopadłeś Polaków, to też „śpiewali jak słowiki”? Pewien użytkownik napisał ostatnio o tobie „świnia”. Ale w tym przypadku po prostu obraził te pożyteczne zwierzęta. Jesteś pospolitym neobanderowcem, gnoju. Pozerem, który by móc tępić Polaków, wstąpił do żydo-UB. Natomiast na tym szacownym portalu, co nie jest żadnym novum, usiłujesz się tylko wybielić, lecz rozsiewasz fetor nachalnej, neobanderowskiej agitki, z wyrachowaniem wprost posługując się wytycznymi zbrodniczego „manifestu” twych ziomali.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      No dobra, ruski propagandysto.
      Stek pomyj, idiotyzmów, zero faktów.
      Ta książka poszła na przemiał, podawała szokujące prawdziwe fakty.
      Sprawy posłów w polskich sądach były, wydalenia ruskich agitatorów były.
      Stenogramy ze zdarzeń i przemówień posłów 1935 są dostępne.
      Podano prawdziwe fakty, nakład książki wycofano i poszedł na przemiał.
      Treść jej w pisana w oparciu o fakty i stenogramy była dla nas szokująca.
      Policja i sądy wydalały propagandystów ruskich do Rosji a tam mieli czapę.
      Takie są fakty, z nimi się nie dyskutuje.
      Będę za tym aby obecnych ruskich propagandystów deportować z naszego kraju.

      Ruska Duma wydała już ukaz pozwolający od 1.01.2019 mieszkańcom Rosji
      na zbieranie chrustu, jagód i grzybów bez pozwolenia,
      poziom życia mieszkańców prowincjonalnej Rosji widocznie wzrośnie.
      http://belsat.eu/pl/news/rosyjski-parlament-pozwolil-obywatelom-zbierac-chrust-w-lesie/

      Powtarzam: Mam już dosyć, poddaję się, ruski propagandysta górą.
      Pański rusofilski smród bezsensownych wywodów pokonał mnie.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Oj Sułek, Sułek, powtarzasz się jak woda w klozecie…Wysil się i wymyśl coś nowego, może dasz radę. Zauważ, że z tobą, banderowska łachudro, nikt nie dyskutuje, bo nie ma nad czym; raz po raz dostajesz od kogoś tekst, jak fackę w pysk. Możesz się tylko żałośnie wić, bełkocząc infantylnie pod nosem, gdy któryś napisze ci prawdę o twym plugawym żywocie. To są fakty, wbrew żydo-propagandzie, którą tu siejesz. Tylko neobanderowski ćwok ogląda biełsat. Treść wypocin czerwonego żyda, którym się inspirujesz tylko dla ciebie była szokująca. Poza tym, nikt nikogo nie wydawał Rosji, nędzny podżegaczu, bo nie było takiej procedury, a dwa, nie było żadnej Rosji, tylko żydo-ZSRR, któremu wiernie służyłeś.

      Zastanawiająca jest jedna cecha, widoczna u takich okazów jak ty, ale też u wielu innych propagandystów neobanderowskich, obecnych w mainstreamie, jak np. pewien znany dochtór-gnom i jemu podobni. Usiłujesz nieudolnie „niszczyć” wczesny, żydo-bolszewicki PRL, a przecież ochoczo go tworzyłeś, będąc trybem w zbrodniczej machinie żydo-UB. Widzisz, i z tym się nie polemizuje, fake repatriancie.

   • jwu
    jwu :

    @Tutejszym Haj żiwe, harny sokile. Czytając Twoje komentarze ,zawsze zadaję sobie pytanie skąd pochodzę Twoje informacje dotyczące Rosji ? Bo nie che mi się wierzyć ,że ruscy podają je na jakiejś oficjalnej stronie internetowej.A poza tym ,ta Pani już wszystko zdementowała.Patrz na nowy artykuł temu poświęcony.

    • Tutejszym
     Tutejszym :

     @gaetano To są twoje ruskie wymiociny.
     A co masz do powiedzenia względem faktów?
     Tematem było/jest:
     „Jeśli Rosja nie wstrzyma swojego tajnego programu rozwoju naziemnych wyrzutni średniego zasięgu, USA postarają się je zniszczyć, zanim osiągną zdolność operacyjną”.
     Starałeś się (w myśl ruskich wytycznych)n zwekslować dyskusję na boczny tor.
     Wróćmy więc do tematu.

     Przytoczę tobie moją wypowiedź w innym temacie:
     https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/hutchison-nie-grozilam-rosji-atakiem-prewencyjnym/#comment-244600
     „To nie „ussmańskie miasta” będą mają być celem rosyjskich rakiet tylko europejskie,
     czyli polskie, francuskie i pozostałe.
     Amerykanie swoje miasta obronią, Rosja w starciu z NATO nie ma żadnych szans.
     Chiny tylko czekają na odzyskanie ziem Syberii, to wróg a nie przyjaciel Rosji.
     Europę może czekać szybka zagłada, dla Rosji „Po nas choćby koniec świata.”
     A ja, Ty i inni chcemy żyć.
     A oto oświadczenie szefa Pentagonu w/g https://www.rp.pl/
     „USA uważają, że Rosja prowadzi prace nad stworzeniem systemu rakiet średniego zasięgu, który będzie stanowił naruszenie Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF) z 1987 roku zawartego jeszcze przez USA i ZSRR. Stworzenie takiego systemu miałoby umożliwić Rosji przeprowadzanie szybkich ataków atomowych na cele w Europie. Rosja zaprzecza, jakoby dokonywała naruszeń tego traktatu.”
     Takie szybkie ataki to śmierć milionów Europejczyków albo ich niewola u ruskich.
     Rosja się zwija, tylko zwycięstwo da jej możliwość egzystencji kosztem Europy.
     Lepiej temu zapobiegać niż potem krwawo odkręcać.”
     Służysz imperialnym agresorom których czas się kończy.
     Którzy potencjalnie będą chcieli żyć kosztem innych państw Europy.
     Ale my, w myśl naszego losu i pomyślności, na to nie pozwolimy.
     I co, znowu stek ruskiego propagandowego guana zamiast rzeczowej dyskusji.?

     • Gaetano
      Gaetano :

      Widzę, że masz problem z podjęciem podstawowych decyzji. Tak reaguje typowa cio*a. Gówno mnie interesuje twoja kretyńska „wypowiedź” i nie będę tracił czasu na kliknięcie na odnośnik, choć wiem, że był to typowy, żałosny atak na Polaka. Raczyłeś zauważyć, że takie samo zdanie w tej kwestii miał użytkownik zefir, który olał cię sikiem prostym, jak się olewa natręta. Nie obchodzi mnie, co uważa ussman, zainteresowany ciągłą eskalacją i obracaniem w perzynę innych krajów, a jedyne „fakty”, które cię stymulują to te z „dzieła” bolszewickiego żyda, kirszbrauna.
      Kłamiesz jak z nut, ubecka gnido. Punktem odniesienia są ordynarne groźby usraelskiego bandyty, co masz w tytule newsa. Szybko te buńczuczne słowa zostały zdementowane, na co zwrócił ci uwagę inny użytkownik, pod którym piszesz, głąbie. Reszta tego chłamu to notoryczne powtarzanie się słowo w słowo (patrz: woda w klozecie), pod różnymi użytkownikami, znającymi to na wylot.
      A, i jeszcze jedno. Na co nie pozwolicie, banderowski rzygu? Buahahaha! Od samego początku żerujecie jak pijawki na innych, po polskie miliardy i nie tylko wyciągacie brudne łapska, i zawsze będziecie żebrać. Jeszcze zobaczysz, chachle, jaki będzie twój i wasz los.
      Przyszedłeś tu z żydo-ZSRR, któremu poddańczo służyłeś jako ubek, nijak tego nie zmienisz, to się nie odbarwia i z tym pójdziesz do swego bandery-cwela.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @Gaetano No cóż, ruski propagandysto, sam się ujawniłeś.
      Fakty zostały podane, ujawnione na Forum.
      Tego żaden stek ruskich pomyj nie zmieni ani temu nie zapobiegnie.
      Smród przy ruskim agencie został, śmierdzisz tym na odległość.
      Wyzwiska, kalumnie, obelgi – taka jest ruska propaganda-
      Głośna, podła, fałszywa i zakłamana.
      Jakim trzeba być głupcem aby się tak ujawnić.
      EOM

     • Gaetano
      Gaetano :

      Ziew nudy…Dalszym ujadaniem, banderowski rzygu, niczego nie wskórasz. Twój plugawy żywot, naznaczony piętnem ubeckiej służalczości żydo-ZSRR, nie jest tajemnicą. Dobre czasy, w których mogłeś się gnoju „wykazać” w UB, minęły. Tzw. fakty roją ci się we łbie tak samo, jak w umyśle starego kundla, idioto. Wiem, że to boli, ale tu będziesz zawsze zlewany i tępiony, tak jak gnoili cię inni przede mną, więc jedynie bezmyślnym szczekaniem możesz przykryć frustrację.

 1. Kasper1
  Kasper1 :

  „Jeśli Rosja nie wstrzyma swojego tajnego programu rozwoju naziemnych wyrzutni średniego zasięgu, USA postarają się je zniszczyć, zanim osiągną zdolność operacyjną – powiedziała we wtorek ambasador USA przy NATO Bailey Hutchison.” – wygląda na to, że z braku jakichkolwiek możliwości przeszkodzenia Rosji w czymkolwiek Amerykanie wybrali sposób „nikt nie może ci więcej zrobić niż ja mogę ci zagrozić, że zrobię”. ATAK PREWENCYJNY NA ROSJĘ – doprawdy, doskonałe 🙂 Pora na ostrzeżenie, że posterunki marines mogą nie wpuścić prez. Putina na Kreml.