Przeprowadzenie takiego referendum zapowiedziano na zjeździe Wolnego Sojuszu Europejskiego w Katowicach.

Wczoraj podczas zjazdu Wolnego Sojuszu Europejskiego w Katowicach przyjęto rezolucję krytykującą „antyeuropejski kurs władz Rzeczypospolitej Polskiej”. W rezolucji poparto ideę referendum niepodległościowego na Górnym Śląsku w przypadku próby wyjścia Polski z Unii Europejskiej – informuje Do Rzeczy.

Przeprowadzenie takiego referendum w razie wyjścia Polski z UE zapowiedział Ruch Autonomii Śląska.

Jak podaje Do Rzeczy powołując się na Dziennik Zachodni, delegaci zjazdu zaapelowali do polskiego rządu o „poszanowanie podstawowego prawa do samostanowienia, o uznanie, zgodnie z europejską praktyką, śląskiej mniejszości etnicznej, a także o podjęcie kroków zmierzających do przywrócenia autonomii regionu”.

Wolny Sojusz Europejski to organizacja skupiająca europejskie ugrupowania polityczne o profilu regionalistycznym i separatystycznym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruch Autonomii Śląska gospodarzem zgromadzenia europejskich separatystów i regionalistów

Do Rzeczy / kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • aboutrica
   aboutrica :

   ukraińcy bardzo szybko uczą się niemieckiego,ale Polskiego nie za bardzo.Na Śląsku sami Polacy mieszkają,ale za 5 lat,może być multikulturowy.Dużo firm jest zagraniczny a to tam we szczeblach biurowych jest dużo obcokrajowców z zachodu,najwięcej germańców.
   Śląsk za kilka lat ukraińcy w pracach prostych i niemiecy na szczeblach urzędniczych,mieszanka wybuchowa.

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Te wszystkie polityczne marionetki zła, które „okiem eksperta” nawołują do sprowadzenia kolejnych milionów „pracowników” ze wschodu, to jest ta sama odmiana marksistowskiego multi-kulti, które jak robal toczy Europę zachodnią. Marionetki często wierzą w te wytyczne, jakie powtarzają po różnych kursach MBA itp. mieszania maluczkim w łebkach. Tak działa zło – zwodzi swoich pożytecznych głupców. A pożyteczni głupcy „na górze” czują się bardziej predystynowani do zwodzenia ludzi „na dole”. ———— Stara, chrześcijańska zasada mówi: nie dyskutuj ze złem – postaw barierę złu nie do przekroczenia. Chrześcijaństwo to jest walka Chrystusa z bestią. Walka Dobra ze złem. Dzisiejszy obraz chrześcijaństwa malowany przez propagandę – obraz uśmiechania się do każdego; godzenia się każde kur..stwo byle mieć „święty” spokój, to nie jest obraz chrześcijaństwa. To jest obraz zwodzenia ludzi przez zło. To jest obraz podstępnego niszczenia chrześcijaństwa przez plemię żmijowe.

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Z samej obserwacji „rozłożenia” ludności napływowej i napływającej ciągle ze wschodu, jest bardzo prawdopodobne, że większość działaczy RAŚ ma banderowskie motywacje działania. A ze Ślązakami to oni mają tyle wspólnego, co nic. Dokładne dane nie są ujawniane – tak jak na Zachodzie zabronione z kodeksu karnego jest prezentowanie danych na temat nowo narodzonych wg pochodzenia etnicznego (w szczególności ścigane jest ujawnianie danych o nowo narodzonych z pochodzenia bliskowschodniego i afrykańskiego).