„Serdecznie odradzałbym, po raz kolejny, naruszanie suwerenności Ukrainy” – powiedział minister Radosław Sikorski.

„Obawiam się, że te taktyczne sukcesy w ostatnich tygodniach jednak nie zmieniają póki co tego szerszego obrazu, to znaczy, że Rosja będzie eksalować po każdym sukcesie ukraińskim, no i m.in. dlatego są sankcje, że nawet tragedia malezyjskiego samolotu, zestrzelenia go w wyniku dostaw coraz bardziej zaawansowanej broni nie skłonila prezydenta Putina do odżegnania się od tych, którzy tego dokonali” – mówił na antenie TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

„Niestety Rosja przywróciła część zdolności bojowych na granicy z Ukrainą, to jest już kilkanaście grup batalionowych, bardzo duże nasycenie sprzętem wojskowym. Takie rzeczy robi się po to, żeby wywierać presję, albo po to żeby wejść” – uważa minister.

„Serdecznie odradzałbym, po raz kolejny, naruszanie suwerenności Ukrainy” – dodał Sikorski.

tvn24.pl/Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz