Prezydent Rosji odnosząc się w piątek, do wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA) stwierdził, że jednostronne działania prowadzą w ślepy zaułek.

Władimir Putin podkreślił, że Rosja wspierała sankcje wobec Iranu nakładane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, jednak nigdy nie popierała sankcji ogłoszonych przez którykolwiek kraj w trybie jednostronnym.

Jego zdaniem Iran poszedł w sprawie swego programu nuklearnego na wiele kompromisów i obecnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań w ramach porozumienia JCPOA. Za co ich karać? Nie rozumiem – powiedział rosyjski prezydent.

ZOBACZ TAKŻE: Kreml ostrzega przed skutkami opuszczenia przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem

Prezydent Rosji zadał także pytanie, czy zerwanie porozumienia nuklearnego, w tym – jak stwierdził – zmuszenie Iranu do wycofania się z umowy przyniesie korzyści dla wspólnoty międzynarodowej i krajów regionu, np. Izraela. Dlatego należy prowadzić dialog i znaleźć rozwiązania – powiedział Putin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjski prezydent odniósł się do sprawy wycofania się USA z JCPOA podczas sesji plenarnej Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. W debacie bierze udział również prezydent Francji Emmanuel Macron.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz