Prezydent Rosji odnosząc się w piątek, do wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem (JCPOA) stwierdził, że jednostronne działania prowadzą w ślepy zaułek.

Władimir Putin podkreślił, że Rosja wspierała sankcje wobec Iranu nakładane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, jednak nigdy nie popierała sankcji ogłoszonych przez którykolwiek kraj w trybie jednostronnym.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jego zdaniem Iran poszedł w sprawie swego programu nuklearnego na wiele kompromisów i obecnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań w ramach porozumienia JCPOA. Za co ich karać? Nie rozumiem – powiedział rosyjski prezydent.

ZOBACZ TAKŻE: Kreml ostrzega przed skutkami opuszczenia przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem

Prezydent Rosji zadał także pytanie, czy zerwanie porozumienia nuklearnego, w tym – jak stwierdził – zmuszenie Iranu do wycofania się z umowy przyniesie korzyści dla wspólnoty międzynarodowej i krajów regionu, np. Izraela. Dlatego należy prowadzić dialog i znaleźć rozwiązania – powiedział Putin.

Rosyjski prezydent odniósł się do sprawy wycofania się USA z JCPOA podczas sesji plenarnej Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. W debacie bierze udział również prezydent Francji Emmanuel Macron.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz