Fala profanacji i ataków na szopki bożonarodzeniowe wywołała zaszokowanie i oburzenie włoskich katolików. To pierwszy rok, gdy zniszczonych szopek jest tak wiele.

W miasteczku Pitelli na północy kraju skradziono z szopki figurkę Pana Jezusa, którą powieszono na drzewie. Biskup Giovanni Tassano oświadczył, że był to „akt wielkiego, świadomego świętokradztwa i hańby”. Natomiast w Seveso, mieście liczącym 23 tys. mieszkańców w Lombardii na północy Włoch, oderwano głowę figurce Chrystusa w szopce znajdującej się na Placu Confalonieri.

Do następnej profanacji doszło w szkole podstawowej w Motte Luino, także w Lombardii. Tam też oderwano głowę statuetce Jezusa leżącej w żłobku. Czyn ten tym bardziej był szokujący, że szopkę przygotowały dzieci uczęszczające do tej szkoły.

Z kolei w Dorga w Val Seriana w prowincji Bergamo oderwano głowę postaci Świętego Józefa, a figurkę Jezusa wrzucono do rowu, po wcześniejszym zniszczeniu jej palców. Natomiast w Fibbina koło Florencji całkowicie zdewastowano szopkę znajdującą się na placu centralnym San Rocco.

Pch24.pl/KRESY.PLZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz