Spektakularne wydarzenie miało miejsce w grodzie nad Sanem. Przewodniczący rady miasta Jan Bartmiński z PO gwizdał w czasie Święta Konstytucji 3 Maja, gdy poseł Mieczysław Golba z Solidarnej Polski mówił o ludobójstwie dokonanym przez UPA na Polakach – relacjonuje ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski.

Poseł Golba, rodem z Wiązownicy k. Jarosławia, wymordowanej w 1945 przez sotnię UPA, mówił o męczeństwie Polaków, tak ze swojej wioski, jak z innych terenów Wołynia oraz Lubelszczyzny i Małopolski Wschodniej. Jest to sprawa, która dotyczy wielu mieszkańców Podkarpacia, którego większość miejscowości przed wojną należała do województwa lwowskiego” – opisuje sytuację ks. Isakowicz-Zaleski w swoim artykule dla portalu rmf24.pl.

Żenujące zachowanie przewodniczącego Rady Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej spotkało się z właściwą reakcję. Jan Bartmiński został odwołany z funkcji na ostanim posiedzeniu rady. 12 radnych było za odwołaniem, 9 przeciwko.

Jak przypomina ks. Isakowicz-Zaleski to nie pierwszy skandal z udziałem polityka Platformy. W zeszłym roku Jan Bartmiński forsował nadanie jednej z ulic miasta imienia greckokatolickiego biskupa, który w czasie wojny wspierał werbunek Ukraińców do SS Galizien.

isakowicz.pl/rmf24.pl/KRESY.PL

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. wepwawet
  wepwawet :

  Bardzo dobrze – powinniśmy tępić pro-banderowskich chamów! Nie ma zgody na takie zachowania podczas uroczystości! Nie może być też zgodny na promowanie przez “polskich” polityków banderowskiego punktu widzenia w naszym kraju. To da Ukraińcom oraz ich sympatykom do myślenia. Jedynie zwykli ludzie zachowali jeszcze jakiś instynkt samozachowawczy, ale oni wiedzą (i zapewne łatwo nie zapomną) czego mogą się spodziewać po swoich ‘braciach”.

 2. o
  o :

  Bardzo ciekawi mnie co kieruje takim poslem, czy sa to jakies nakazy partyjne (w co jednak troche watpie, albo przynajmniej chce watpic), czy moze jakies prywatne uklady, pieniadze od zrodla bardzo zainteresowanego wzrostem znaczenia, po obu stronach granicy polsko-ukrainskiej, opcji politycznej opierajacej sie na kulcie mordercow z lat 30-40stych XX wieku.

 3. o
  o :

  Tak jeszcze dodam, ze bycie najszlachetniejszym, najbardziej honorowym i prawym narodem (i panstwem) w Europie (albo i na swiecie) moze nas nie uchronic, po raz kolejny zreszta, przed jakims nieszczesciem… Tak jak Jezusa wydal jeden z “jego wlasnych” za garsc monet, tak i nasz kraj i nas Polakow pograzaja pieniadze obcego wplywu i przekupstwa, podobnie jak sie to stalo w XVIII wieku.
  Trzeba, zeby wreszcie nasz wywiad i kontrwywiad, oraz te wszystkie nascie sluzb spechalnych (w tym chociazby skarbowa!) na powaznie wzial sie do pracy, a jakos nic nie slychac o zatrzymaniach, czy nawet podejzeniach wobec kogokolwiek. Jeden odkryty Kwasniewski wiosny nie czyni, a zreszta nie my go zdemaskowalismy… Nam potrzeba oczyszczenie na wszystkich, zwlaszcza tych srednich i nizszych “szczeblach”, bo tam jest tych ludzi potencjalnie najwiecej.