Premier Szkocji chce zorganizować referendum w sprawie niepodległości jeżeli dojdzie do Brexitu.

Premier Szkocji Nicola Sturgeon uważa, że jeżeli dojdzie do Brexitu to Szkoci powinni móc wypowiedzieć się czy chcą pozostać w Unii. Byłoby to możliwe w przypadku ogłoszenia przez Szkocję niepodległości. Dlatego Sturgeon zapowiada organizację referendum w tej sprawie jeżeli Wielka Brytania zdecyduje się opuścić Unie Europejską.

Jeśli jak ja, pragniecie związku z Europą, nic nie powinno tego zdania zmienić– powiedziała premier Szkocji odnośnie swojego pomysłu.

Referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej odbędzie się 23 czerwca.

RMF24.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz