Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej zorganizowanie grupy strażaków do pomocy przy gaszeniu pożarów w południowej Francji. Łącznie do dyspozycji zostało przygotowanych 146 strażaków i 49 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym MSWiA, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zlecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej zorganizowanie grupy strażaków do pomocy przy gaszeniu pożarów w południowej Francji. Łącznie do dyspozycji zostało przygotowanych 146 strażaków i 49 pojazdów ratowniczo-gaśniczych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jest to odpowiedź na francuski wniosek skierowany do społeczności międzynarodowej za pośrednictwem Mechanizmu Wspólnotowego UE. Wniosek o pomoc otrzymano za pośrednictwem ERCC (Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego).

W skład polskiej ekipy ratowniczej wchodzą strażacy z województw zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Są to dwa moduły do gaszenia pożarów lasów na pojazdach (dwa moduły GFFFV).

Francuskie Międzyresortowe Centrum Operacyjne Zarządzania Kryzysowego (COGIC) poinformowało, że spaliło się już ponad 700 hektarów lasów, a 3000 osób zostało ewakuowanych.

Zobacz też: Nielegalni imigranci przedostali się z Białorusi do Polski przez rzekę Świsłocz. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Czytaj: Zatruta Odra. Fatalny monitoring rzek w Polsce: „Ślepo trzymają się wadliwych zarządzeń”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz