Do zniszczenia pomnika UPA w parku w Charkowie doszło w nocy z piątek na sobotę, w przeddzień 75 rocznicy powstania tej zbrodniczej organizacji.

Czerwoną farbą został pomnik członków UPA postawiony w parku „Młodzieżowym” Charkowie. Ukraińska policja otrzymała informację o zdarzeniu dzisiaj rano.

Obecnie policja stara się znaleźć sprawców. Podano również, że nieznani sprawcy doszło do uszkodzenia tabliczek pamiątkowych na terenie innego parku w obwodzie charkowskim – w parku „Chwały” połamano tablicę i odłupano część liter.

ZOBACZ TAKŻE: W centrum Kijowa rozbito płyty pomnika ku czci Niebiańskiej Sotni [+FOTO]

Z powodu tych zniszczeń otworzono śledztwo z ar. 194 ukraińskiego kodeksu karnego dotyczącego umyślnego zniszczenie lub uszkodzenia mienia. Za oblanie farbą pomnika UPA drozi za to kara pozbawienia wolności do lat trzech lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdjęcia zniszczonego pomnika i tablic:

Pomnik UPA w Charkowie oblany czerwoną farbą [+FOTO]
Pomnik UPA w Charkowie oblany czerwoną farbą [+FOTO]
Pomnik UPA w Charkowie oblany czerwoną farbą [+FOTO]
Pomnik UPA w Charkowie oblany czerwoną farbą [+FOTO]

Kresy.pl / pravda.com.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz