Jarosław Kaczyński przeszedł operację

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił do szpitala w Otwocku. Przeszedł tam zaplanowaną, choć odkładaną niemal od roku, operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. W szpitalu może pozostać do końca tygodnia.

Jak podał Super Express, operacja kolana Jarosława Kaczyńskiego trwała niemal dwie godziny. Przy przyjęciu szefa partii rządzącej do szpitala był obecny minister zdrowia Łukasz Szumowski. We wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska powiedziała radiu RMF FM, że operacja przebiegła dobrze i prezes PiS „wkrótce wróci do pracy”. To samo mówił w rozmowie z „SE” inny ważny polityk partii rządzącej. „Prezes czuje się dobrze, dochodzi do siebie i już żartuje, jest w dobrej formie, bierze co jakiś czas środki przeciwbólowe” – cytuje jego słowa „SE”.

Jarosław Kaczyński miał przejść operację wstawienia endoprotezy w styczniu 2019 roku, jednak wielokrotnie ją przekładał. We wrześniu br. zapowiadał, że podda się zabiegowi po wyborach parlamentarnych. „Dobrze się stało, że przeszedł w końcu operację, bo w ostatnim czasie ból w kolanie był coraz większy, a prezes nie mógł być w nieskończoność na środkach przeciwbólowych… Niedługo czeka nas mordercza kampania prezydencka i prezes musi być sprawny już w lutym 2020 roku” – mówił rozmówca „SE”.

Jeśli noga prezesa PiS będzie się szybko goiła, może opuścić szpital w Otwocku już w piątek. Czeka go jednak usztywnienie nogi za pomocą szyny i poruszanie się o dwóch kulach. Rehabilitacja potrwa kilka tygodni i Jarosław Kaczyński może wrócić do pełni sprawności za około 3 miesiące. W tym czasie ma mu w domu pomagać wynajęta opiekunka.

Wcześniej prezes PiS zapowiadał, że po roku od pierwszej operacji czeka go wszczepienie endoprotezy w drugiej nodze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Mazurek o doniesieniach o odejściu Jarosława Kaczyńskiego: to bzdury

Kresy.pl / se.pl / wp.pl / fakt.pl / rmf24.pl / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz