Po zaciętym meczu Polacy przegrali w tie-breaku z reprezentantami Rosji.

Polacy byli w grupie B liderami, mając na koncie komplet zwycięstw (z Egiptem, Iranem i Argentyną) i mieli zapewniony awans do ćwierćfinału.

Po słabym pierwszym secie (przegranym 18:25), Polacy zdecydowanie pokonali Rosjan w kolejnym (25:16). Trzeci set zakończył się tym samym wynikiem, co pierwszy (18:25), jednak reprezentanci Polski zdołali wygrać w czwartym (25:22) i doprowadzić do tie-breaku. Tu jednak, mimo obrony kilku piłek meczowych, ostatecznie ulegli Rosjanom (13:15).

„Siatkarski horror bez happy-endu”– napisał portal TVP.Info dodając, że „jeden Kurek to za mało”.Bartosz Kurek rozegrał bardzo dobre spotkanie – zdobył 37 punktów.

Biało-czerwonym zależało na tym, aby wygrać spotkanie z Rosją, ponieważ dawałoby to naszej drużynie większe szanse na grę ze słabym zespołem w ćwierćfinale.