W Internecie pojawiło się nagranie z ukraińskiej telewizji, na którym widać, jak kijowscy kibole atakują kilku Polaków. Jak się okazało, byli to pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Kijowie.

Jak już informowaliśmy, tuż przed meczem Zoria Ługańsk – Legia Warszawa doszło do prawdziwego polowania na Polakóww Kijowie. Grupy chuliganów atakowały każdego kto mówił po polsku.

W programie „Sobytija” na kanale „Ukraina” pokazano nagranie z ataku na Polaków, którymi okazali się pracownicy polskiego kosnulatu.

Byliśmy świadkami tego, jak kibice napadli trzech mężczyzn. Pokazywali oni potem dokumenty i mówili, że są dyplomatami, było słychać polski język. Co dokładnie zaszło – nie wiadomo, ale rzecz w tym, że oni [Polacy] trzymali bilety na mecz piłkarski. Dlatego ich pobili, były widoczne obtarcia i strużki krwi, udzielono im pomocy medycznej. Następnie zostali wyprowadzeni przez kijowską policję” – opowiadał obecny na miejscu reporter.

Materiał ukraińskiej telewizji można obejrzeć poniżej:

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  Przeciez „trzymali bilety na mecz”, wiec sa sami sobie winni. Sprowokowali ukrainskich kibiców swoja ostentacyjna rozmowa w jezyku Polskim. Powinni schowac bilety i milczec, tak powinien zachowywac sie kazdy Polak. Powinnismy zamknac mordy i nikogo nie draznic swoja obecnoscia.

 2. raf66
  raf66 :

  To sygnał dla „naszego” rządu że za mało im pomagamy, im się należy jeszcze więcej stypendiów ,lekarstw,kredytów…….sami banderowskim bydlakom wchodzą w d…….. i w dodatku jak się dzieją takie rzeczy to media udają że deszcz pada.Raf66

 3. antyupowiec
  antyupowiec :

  Jak tak dalej będą szturmować polskie granice, to takie obrazki będą codziennością polskich miast, a nawet wsi. We wsi, w której kiedyś mieszkałem, aż się od nich roi. Kwaterują w budynkach dawnego ośrodka wypoczynkowego i pracują w lokalnych zakładach. Chodzą w grupach po miejscowości. Rozmawiałem niedawno z byłym sąsiadem i ów sąsiad mówił mi, że wdał się pewnego razu w rozmowę z jednym z nich na temat Bandery i banderopitek powiedział mu, że Bandera to wielki bohater, a to NKWD przebierało się za UPA i zabijało Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. To co się aktualnie dzieje w tym kraju, to jest jakaś paranoja.

 4. zefir
  zefir :

  Bardzo dobrze że TV „Ukraina”pokazała ten filmik.Jest on krótką syntezą długiej banderowskiej „miłości” Ukraińców do Polaków.Film obrazuje zupełny brak aktywnej prowokacji pobitych rodaków.Wystarczyło być Polakiem,mówić po polsku,by być zbójecko napadniętym przez zdziczałe banderowskie bydło,w centrum miasta na oczach tamtejszej milicji.Z zajścia jest filmik,są więc foty napastników,są twarde dowody ich czynnej napaści,jest wszystko jak na talerzu dla egzekwowania odpowiedzialności winnych.Dlaczego milczy polskie MSZ,którego pracowników napadnięto?

   • czas_przebudzenia
    czas_przebudzenia :

    Milczą w Warszawie, bo przy stołkach władzy są tam już tylko polskojęzyczne marionetki – tchórzliwa zbieranina polityków, którzy są obcymi gnojkami żyjącymi za polskie podatki. Nawet jeśli w tej zbieraninie siedzą marionetki z polskimi korzeniami, to są to tylko wyselekcjonowane tchórzliwe egzemplarze. Tacy w prywatnej rozmowie nawet powiedzą, że to „państwo, to kamieni kupa”, ale oficjalnie będą udawać patriotów i brać srebrniki zabrane z naszych podatków.

  • alfaomega
   alfaomega :

   Zostali pobici bo wykrzykiwali prowokacyjne hasła o Ukrainie – cytuję „Jebac UPA i Bandere” „Ruska Kurwa”, a także „Lwów, Wilno – Polska”. Trzeba nie mieć wyobraźni i mózg chomika, żeby w kraju toczącym wojnę o swoje być albo nie być takie głupoty wrzeszczeć. Naprawdę wstyd mi za nich jako Polakowi. To tak jakby do Warszawy przyjechali kibice z Niemiec i krzyczeli Gdańsk, Wrocław – Niemcy. Ludzie Ci według mnie nie rozumieją, że tutaj chodzi o coś znacznie więcej niż ich mały światek stadionowych waśni i nieuzasadnionej niczym poważnym nienawiści z racji tylko i wyłącznie kibicowania innej drużynie. Przyzwyczaili się, że tylko za to, że ktoś kibicuje innej drużynie należy się od razu mogiła wraz ze wszystkim co najgorsze. Wrzucają w to wszystko co tylko można, również historię. Szkoda tylko, że inni, normalni ludzie również ucierpieli. Świadczy to o równie wielkiej głupocie drugiej strony, która jak zwykle wrzuca do jednego wora wszystkich Polaków. Opinie robi o wielu tak niewielu. A MSZ zapewne odpowiednie kroki podjęło, ale o tym się nigdy nie dowiesz.

 5. kajetan40
  kajetan40 :

  O MSZ szkoda słów bo wiadomo kto tym, zarządza! skoro nacja banderowskich kibiców bije! po gębie za to że jest się Polakiem no to my też tak każdego potomka banderowców wyjątkowo wredna nacja ludobójcy szowinistyczni nacjonaliści przeklęci rezuni też w najbliższym czasie nasi kibice was nauczą.

 6. wlkp
  wlkp :

  takie oświadczenie popełnili dzisiaj na FB:

  Hutnik Dynamo Shala-lala-la
  3 godz. · Edytowany ·

  Od grupy kibiców Dynamo Kijów kontaktujących się z Hutnikiem

  Chcemy sprostować parę spraw w związku z ostatnimi wydarzeniami w Kijowie oraz od razu wyjaśnić coś na przyszłość. Od razu zaczniemy od tego, że nie zamierzamy się usprawiedliwać. Kto nas nienawidzi – nadal będzie nas nienawidzić i nie zmienimy tego, ale może niektórzy spróbują zrozumieć naszą perspektywę. Kibice ukraińscy, w tym wypadku kibice Dynamo Kijów, popierają ruchy i ideologie nacjonalistyczne (w których ważną rolę odgrywają Bandera i UPA). Dla narodu ukraińśkiego czy tego chcą Polacy czy nie, są to dla nas bohaterowie walczący na dwa fronty w czasie II WŚ o niepodległość Ukrainy.
  Każdy kraj ma swoich bohaterów i własne spojrzenie na historieę Tak się niestety złożyło, że dla narodu polskiego UPA będzie się kojarzyła jednoznacznie z rzezią wołyńską, której nie negujemy. Jest dla nas jasne, że z tego powodu są to dla was wrogowie. Jednak tak jak wspomnieliśmy, mamy u siebie taką historię a nie inną. Kibice Dynamo, jak i inni kibice na Ukrainie to wyznawcy ideologii prawicowych i nacjonalistycznych, w ujęciu ukraińskim patriotycznych. W tym wypadku wraz z kibicami polskimi stoimy po jednej stronie naprzeciw lewackim prądom i wpływom. Kibice o podobnych poglądach istnieją również w Niemczech jak i w Rosji. Często ich nacjonalistyczne poglądy będa się scierać ze sobą, zwłaszcza jeśli są to kraje sąsiadujące. Nie przeszkadza to jednak w tym, żeby kibice z tych krajów utrzymywali ze sobą pozytywne kontakty chociażby w imię walki przeciwko chorym ideologiom lewicowym. Przykładem są nie tylko Hutnik-Dynamo czy Hutnik-Magdeburg, a także Widzew-CSKA, Lech-Spartak, Jagiellonia-Spartak i inne. U kibiców każdego z tych krajów istnieje inne i często sprzeczne spojrzenie na historię, jak również poczucie, że druga strona reprezentuje naród historycznie wrogi. Nie jest to jednak przeszkodą w tym, aby kibice o podobnych ideologicznych poglądach wspieral się i kontaktowali mięzy sobą.
  Parę dni temu w Kijowie znów pojawili się kibice Legii. w zeszłym roku były już krzyki „Jebac UPA i Bandere” „Ruska Kurwa”, a także „Lwów, Wilno – Polska”. były to jawne hasła prowokacyjne które pojawiały się i tym razem w stolicy Ukrainy i to na parę dni przed dniem Niepodległości naszego kraju. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że w świecie kibicowskim agresja rodzi agresję, prowokacje wyzwalają odpowiednie reakcje i stąd kibice Legii mogli usłyszeć spontaniczne krzyki „polska kurwa” itd. Prowokacja za prowokację. cios za cios. Po tym zaczeły z polskiej strony padać w naszą stronę upokarzające oskarżenia o tym, że chcemy zorganizować Polakom „nowy Wołyn”… Po awanturze między dwoma bandami. Legia przyjechała, prowokowała, więc otrzymała odpowiedź. Były awantury, były ganianki i Legioniści pojechali do domu. Chyba zwyczajna rzecz w kibicowskim światku. A jednak nie… Jednak ktoś musiał w to wmieszać politykę i historię. Wszystko to wygląda conajmniej dziwnie, zwłaszcza okrzyki Legii „ruska kurwa” i ich olbrzymie ciśnienie na Rosję jeszcze w trakcie Euro 2012 i przy okazji innych wydarzeń. Wtedy Widzew i CSKA nie zaczeli się na siebie obrażać za wzajemne bluzgi między Polakami i Rosjanami. Dziś też nikt już nie wspomina o tym jak Rosja przez wieki dzieliła Polskę na części, jak narzuciła jej siłą komunizm podobnie jak Ukrainie?
  Dzisiaj chyba największą historycznie wrogość obchodzi się łukiem na wszelkich forach i portalach społecznościowych. Od paru lat największych problemem Polaków są Ukraińcy. Głownie za wydarzenia z IIWŚ.
  Mimo że to z Rosjanami zawsze mieliście relacje najgorsze. Mimo takiego faktu dobre kontakty na linii Widzew-CSKA trwają. Analogia istnieje między Hutnikiem i Magdeburgiem. Nie wierzymy żeby ktoś wśród tych kibiców wspominał o wrogości między narodami, bo takich rzeczy z historii się po prostu nie wyciąga. To kolejny przykład gdzie historia nie przeszkadza w zajemnych pozytywnych kontaktach. Nie miesza się kontaktów kibicowskich z polityką.
  Wystarczyło jednak usłyszec w Kijowie 1 okrzyk i zaczeła się najprawdziwsza krwawa internetowa wojna, fala krytyki i bezmyślnych okrzyków że jesteśmy BANDEROWCAMI z żądzą krwi gotowymi nabijać Polaków na pale. Może ktoś zapomniał, ale teraz mamy na wschodzie wojne i trochę nie w głowach nam narodowe waśnie z Polakami. Myślimy że taki dumny naród jak Polacy również nie milczałby gdyby go jawnie obrażano w jego własnej stolicy. Chcemy postawić kropkę w tej kwestii, chociaż domyślamy się że nadal temat czarno-czerwonych flag na Ukrainie będzie Polaków drażnić i nie skończy się ta wasza do nas nienawiść za czyny ludzi sprzed dwóch pokoleń.
  Historia to historia i nie da się jej zmienić. Utrzymywaliśmy kontakty z Hutnikiem Nowa Huta i mamy zamiar nadal je utrzymywać. Nie nawracamy się wzajemnie, jesteśmy innych narodowości, mamy innych bohaterów póki się z tym nie obnosimy w swoim towarzystwie to nikomu to nie przeszkadza. Trzeba iśc do przodu, a nie patrzeć za siebie

 7. sylwia
  sylwia :

  ‘…Chcemy postawić kropkę w tej kwestii, chociaż domyślamy się że nadal temat czarno-czerwonych flag na Ukrainie będzie Polaków drażnić i nie skończy się ta wasza do nas nienawiść za czyny ludzi sprzed dwóch pokoleń…’ Nie stawiacie żadnej kropki wy rezuny tylko wielbicie tych morderców ‘sprzed dwóch pokoleń’ i ich krwawych hersztów jako bohaterów – to wasi ‘heroje’, wy demony. . ‘Basti’ śpiewa : ‘Ukraińska krew to wroga krew, jestem Polakiem, żaden ukrainiec nie jest moim bratem. W zgodzie z historią a nie na bakier, niesie mnie Prawda, nie powstrzyma żadna propaganda. To walka o Pamięć, nie wolno zapomnieć, co nam zrobili banderowcy, ich morderstw. Gwałcili, zabijali kobiety a małe dzieci, k…, nabijali na sztachety. Kim trzeba być i co trzeba mieć w głowie. Tak nie zrobi nawet zwierzę a co dopiero człowiek.. Co za nacja, to przeklęta swołocz.’

  https://www.youtube.com/watch?v=AwxLIW81rRY

  https://www.youtube.com/watch?v=osOtqU2Rch8

  • alfaomega
   alfaomega :

   No i co w związku z tym zrobisz Sylwio? Pozabijasz wszystkich myślących inaczej niż ty, a tym bardziej wszystkich Ukraińców, dla których jakiś facet Bandera jest bohaterem, bo zwalczał wszystkich ciemiężycieli Ukraińców, w tym także niektórych Polaków?
   Po pierwsze należy pamiętać, że trop dotyczący zaangażowania Radzieckiego NKWD w sprawę Wołyńską jest niewyjaśniony – a przecież wiadomo, że dla Rosji Radzieckiej w tamtych czasach na rękę było tępienie polskości na ziemiach, które miały być włączone do ZSRR (w zamian za ziemie „odzyskane” na zachodzie) – oczywiście najlepiej rękami Ukraińców. Zatem motyw NKWD miało. Rosjanie są mistrzami w kłóceniu różnych nacji co wychodzi im na korzyść.
   Po drugie, wlkp ma rację, że należy patrzeć w przód. Nie zmienisz historii. W dzisiejszych czasach raczej nam wszystkim, i Polakom i Ukraińcom, powinno zależeć na dobrych relacjach w celu jednoczenia się przeciwko realnemu, dzisiejszemu zagrożeniu jakim jest Rosja Putina w raz z rzeszą pożytecznych idiotów, którzy myślą, że będzie jak dawniej w czasach ZSRR.
   Po trzecie ja wiem o kim wlkp mówi – pseudokibicach Legii o mózgu wielkości chomika. Banda debili, co myślą że jak są w grupie to mogą wszystko. Jeszcze nie widziałem trzeźwego półgłówka stadionowego w pojedynkę, co równie agresywnie i arogancko zachowuje się na ulicy – zawsze tylko w grupie. Poczucie siły i braku bezkarności pozwala się tak zachowywać. A co takiego bandziora skłania do takiego zachowania? Kompleksy i brak dojrzałości. Zatem jestem przekonany, że wlkp mówi prawdę o okrzykach jakie te pół-mózgi bez wyobraźni wykrzykiwali i jakimi hasłami prowokowali. A potem mamy właśnie opinię taką a nie inną, i to wszędzie. Sęk w tym, że zawsze słychać i widać tych nienormalnych zakompleksionych patałachów i ci właśnie robią opinię Polakom. Normalni się wtapiają w tłum. Wstyd mi za nich i gdziekolwiek nie pojadę za granicę to muszę udowadniać, że nie jestem idiotą. W każdym narodzie są czarne owce i tyle.
   Na koniec chciałbym dodać, że uważam zbrodnię Wołyśnką za straszne ludobójstwo i nic tego nie usprawiedliwia. Jednak trzeba trochę więcej rozumieć i mieć szersze spojrzenie, żeby nie być właśnie pożytecznym idiotą dla jeszcze większego wroga.

   • kojoto
    kojoto :

    Bandera i UPA nie walczyli z „niektórymi polakami”. Polemika z tobą nie ma sensu, nie zależnie od tego czy nie znasz kompletnie faktów, czy po prostu łżesz. Przciętny kibic zna lepiej historię Polski, niż pożyteczni idioci i lemingi, których reprezentujesz (świadomnie lub nie)