Rząd pod naciskiem samorządów ma zająć się kwestią rosnącej sprzedaży napojów o wysokiej zawartości alkoholu w butelkach o niewielkiej pojemności.

Jak twierdzi portal Money.pl codziennie nawet 3 mln Polaków może kupować alkohol w butelkach o niewielkich pojemnościach umożliwiających jego szybką konsumpcję. Są one wykupywane także w godzinach porannych i południowych, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Według ekspertów zajmujących się alkoholizmem, tergo rodzaju praktyka może szybko prowadzić do uzależnienia. Zarówno oni, jak i samorządy, które muszą radzić sobie ze społecznymi skutkami alkoholizmu, naciskali na rząd by podjął jakieś działania w tej sprawie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według „Dziennika Gazety Prawnej” Ministerstwo Zdrowia zadeklarowało już, że zajmie się tą kwestią. Rządowi urzędnicy mają kilka koncepcji na poradzenie sobie z rosnącą sprzedażą alkoholowych „małpek”. Jedna zakłada całkowity zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w opakowaniach o tak małej pojemności. W grę wchodzi też obłożenie tego rodzaju butelek specjalną akcyzą tak aby znacznie obniżyć atrakcyjność finansową ich kupowania.

Jako „małpki” określa się niewielkie butelki o pojemności 100 lub 200 mililitrów, w których sprzedawane są napoje o wysokiej zawartości alkoholu.

Czytaj także: W Rosji ocenili śmiertelność z powodu alkoholu

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz