Po postawieniu płotów fala imigrantów może płynąć innymi drogami w kierunku Niemiec

Finacial Times informuje o trzech możliwościach jakie stają przed imigrantami idącymi do Niemiec. Jak zauważa, szlak przez Macedonię i Węgry został skutecznie zablokowany, ale nie oznacza to zatrzymania fali ludzi. Narastający tłum imigrantów będzie mógł wybrać drogę przez Albanię lub Włochy lub przez mającą problemy Ukrainę i Polskę.

Do tej pory w naszym kraju zdarzały się tylko pojedyncze przypadki imigrantów jadących do Niemiec. Jednak polityka prowadzona zarówno przez Unię jak i Węgry może to zmienić i skierować jeden z nurtów przez Polskę.

kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    leszek1 :

    Jak widac, w internecie latwo mozna znalezc mapki wytyczajace najlepsze trasy marszu dla najezdzcow. Wobec szerokiego rozpropagowania tych wskazan, Polska powinna natchmiast rozpoczac budowe zapory na granicy z Ukraina. Tylko byloby lepiej, by nie wyceniano jej tak jak kanalu przez mierzeje.

  2. Avatar
    jaro7 :

    Błaszczak twierdzi że nie trzeba płotu na granicy z UPAiną. To świadczy o jego krótkowzroczności,upaina jest bardzo skorumpowana,i sami upaińcy będą za kasę podwozić imigrantów do naszej granicy,a niektórzy pomogą ją przekroczyć.SG jest słaba ,bo jak udało sie 22 imigrantom przekroczyc granicę samochodem.