2,5 proc. PKB na armię i dyslokację jednostek na wschód proponują eksperci PiS – donosi „Nasz Dziennik.

W propozycjach mówi się o zakupach nowego sprzętu, odnowieniu zapasów amunicji, środków materiałowych oraz podniesieniu poziomu gotowości wojsk poprzez manewry i ćwiczenia.

Zapowiedziano też decyzję o zwiększeniu wielkości Narodowych Sił Zbrojnych do poziomu 120 tys. żołnierzy, z zamiarem systematycznego zwiększania o kolejnych kilkadziesiąt tysięcy. Efektem tego ma być pełne skompletowanie jednostek, a w drugiej kolejności utworzenie nowych, tak by armia osiągnęła stan 36 brygad ogólnowojskowych.

W projekcie iSu-u jest plan dyslokacji jednostek wojskowych we wschodnich regionach Polski.

„Nasz Dziennik”/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zan :

    pisiury mają już szczwany plan znalezienia środków na te zbrojenia:

    https://www.youtube.com/watch?v=WBYElO26lJ4

    choć jak znam życie, to po prostu posypią się kredyty w żydowskich bankach. Nie przez przypadek Duda był niedawno jedynym politykiem składającym życzenia urodzinowe Szewachowi Weissowi, a Szydło przechodzi szkolenie w Departamencie Stanu („„The International Visitor Leadership”). Tak to rzutem na taśmę, naród Polski – obok innych wasali – stanie się nawozem historii ratującym dolarowy byt bankrutującej Ameryki. Szalom!