Urodzony w Polsce Jacek S. został terrorystą Państwa Islamskiego. W czerwcu wziął udział w samobójczym ataku na rafinerię w Iraku, w którym zginęło 11 osób, a 27 zostało rannych.

Dziennikarze stacji tvn24.pl ustalili, że 13 czerwca Jacek S. jako bojownik Państwa Islamskiego zginął w trakcie samobójczego ataku na rafinerię w irackim Bajdżi, kontrolowaną przez siły rządowe. Polak wjechał samochodem wypełnionym ładunkami wybuchowymi w budynki rafinerii, podczas gdy inni terroryści atakowali cele rządowe w tym mieście.

Temat, o którym Pan pisze, jest nam znany. Działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzone są we współpracy ze służbami partnerskimi w Europie. Osoba, o której Pan wspomina, nie przebywa na terenie naszego kraju i od wielu lat nie ma związku z Polską. Ze względu na ograniczenia natury prawnej i charakter sprawy nie możemy podawać do publicznej wiadomości szczegółowych informacji dotyczących naszych działań w tej kwestii” – odpisał na pytania dziennikarza tvn24.pl płk Maciej Karczyński, rzecznik ABW.

Jacek S. urodził się w woj. zachodniopomorskim i mieszkał tam do 2005 r. Później wyemigrował do Niemiec i przyjął niemieckie obywatelstwo. Zamieszkał w Getyndze. W Niemczech przeszedł na islam i został zwerbowany przez terrorystów islamskich.

tvn24.pl/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • beresteczko1651
   beresteczko1651 :

   Trzeba być bardzo zdeterminowanym, żeby w fanatyku religijnym dopatrywać się lewaka:) Zapewne według ciebie pedofil arcbiskup Wesołowski i jego pomagier ksiądz Gil to też lewacy? Uważaj patrząc w lustro, bo tam dopiero może się czaić lewak, o którego istnieniu nawet nie masz pojęcia:)

   • mis_uszatek
    mis_uszatek :

    Charakterystyczną cechą lewackiego wychowanie jest to, że nie daje ono żadnych trwałych wzorców i nie tworzy kręgosłupa moralnego. Młodzi ludzie przechodzą na islam właśnie szukając tych wzorców. Gdyby nie nagonka na kościół katolicki ( oraz po cześć zachowanie jego elit) ci ludzie zwrócili by się właśnie w stronę kościoła. Islam po prostu zajmuje próżnie którą zrobiło lewactwo.