Organizacja non-profit ILGA-Europe przygotowała ranking europejskich krajów, które są najbardziej przychylne bądź niechętne środowiskom LGBT. Sklasyfikowano 49 państw. Polska znalazła się na miejscu 37.

Autorzy rankingu poinformowali, że został on „stworzony w oparciu o obowiązujące w danym państwie przepisy prawa oraz prowadzoną politykę. Głównych sześć kategorii, które wyszczególnialiśmy to: równość i niedyskryminacja, rodzina, mowa nienawiści i przemoc, prawne uznanie płci, wolność zgromadzeń i zrzeszania się oraz prawo azylu„.

Na zielono oznaczono kraje, które według organizacji są najbardziej tolerancyjne i otwarte dla środowisk LGBT, a na czerwono te, gdzie ma panować nietolerancja wobec nich.

polsatnews.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Wszelkie zboki LGBT i wasza równość homoseksualistów,biseksualistw,hermafrodytów i jakichś transgerder,wara od Polski.Nagle dla własnych chimer dodaliście sobie prawo azylu.Przypisanie Polsce 18,3% tolerancji dla waszych zboczeń to tylko chora statystyka podobnym wam „ILGA-Europe”.Faktycznie macie dno poparcia sąsiadujące z zerem.

 2. Avatar
  arco :

  zrobić jak w Rosji:
  zakazać finansowania z zagranicy takich organizacji a także nie finansować z kasy obywateli.
  Nagłaśniać wyczyny w molestowaniu gwałatch i dewiacjach tych grup społecznych!
  Tak piszą bo chcą dostać kasę od pederastów z zachodu $$$$$ na szerzenie nietolerancji i dyskryminacji :
  białych mężczyzn , heteroseksualnych, w małżeństwach katolików! stop dyskryminacji i obłudzie tych faszystowskich środowisk LGBT! STOP! zakaz ! ich działalność na terenie RP!

 3. Avatar
  costner :

  tolerancja bez tożsamości jest utopią; czyli homoseksualiści bez człowieczeństwa są komunistami; czyli człowiek bez normalnej rodziny nie ma przyszłości ==== to co głoszą lesbijki homo, bi i trans, bez człowieczeństwa doprowadzą nas najpierw do pedofilii, potem zoofilii, potem ustanowią demokratyczne prawa do współżycia każdego z trupami, a na końcu zrobią z nas samych trupów; LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) to jest czysty komunizm, bo chcą ustanowić prawo wbrew wszelkiemu normalnemu człowiekowi;