Opole: Wystawa „Lwów na starych pocztówkach”

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbywa się wystawa poświęcona przedwojennemu Lwowowi.

Wystawę przygotowano w oparciu o prywatną kolekcję jednego z opolan. Jak przyznaje dyrektor Oddziału Zbiorów Specjalnych i Zabytkowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, pomysł na zorganizowanie wystawy podrzucił pracownikom biblioteki jeden z jej stałych czytelników.– To już jest tak naprawdę szósta wystawa z cyklu „Z kresowego albumu”. Do tej pory prezentowaliśmy fotografie, pamiątki rodzinne, dokumenty z szuflad i albumów mieszkańców Opola i naszego województwa. A teraz przyszła pora na zmianę formuły wystawy, stąd pomysł na Lwów. Mamy ponad 150 pocztówek przedwojennych lwowskich i pokażemy przedwojenny Lwów – mówiła dyrektor Giedrojć w rozmowie z Radio Opole.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wernisaż został urozmaicony kresowymi piosenkami w wykonaniu aktora Andrzeja Mikoszy.

Wystawę będzie można oglądać do 10 czerwca. Opolscy bibliotekarze proszą również o dostarczenie (wypożyczenie)pamiątek: zdjęć, rysunków czy pocztówek. Biblioteka kolejną wystawe chce poświęcić właśnie miastu nad Wilią.

Czytaj również: Brzeg: Muzeum kresowe nie powstanie

kresy.pl/ radio.opole.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz