Opole: Wystawa „Lwów na starych pocztówkach”

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbywa się wystawa poświęcona przedwojennemu Lwowowi.

Wystawę przygotowano w oparciu o prywatną kolekcję jednego z opolan. Jak przyznaje dyrektor Oddziału Zbiorów Specjalnych i Zabytkowych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, pomysł na zorganizowanie wystawy podrzucił pracownikom biblioteki jeden z jej stałych czytelników.– To już jest tak naprawdę szósta wystawa z cyklu „Z kresowego albumu”. Do tej pory prezentowaliśmy fotografie, pamiątki rodzinne, dokumenty z szuflad i albumów mieszkańców Opola i naszego województwa. A teraz przyszła pora na zmianę formuły wystawy, stąd pomysł na Lwów. Mamy ponad 150 pocztówek przedwojennych lwowskich i pokażemy przedwojenny Lwów – mówiła dyrektor Giedrojć w rozmowie z Radio Opole.

Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1Tm 5, 18)

Przekaż 50 zł

Zasłużyliśmy na Twoje wsparcie?

Wernisaż został urozmaicony kresowymi piosenkami w wykonaniu aktora Andrzeja Mikoszy.

Wystawę będzie można oglądać do 10 czerwca. Opolscy bibliotekarze proszą również o dostarczenie (wypożyczenie)pamiątek: zdjęć, rysunków czy pocztówek. Biblioteka kolejną wystawe chce poświęcić właśnie miastu nad Wilią.

Czytaj również: Brzeg: Muzeum kresowe nie powstanie

kresy.pl/ radio.opole.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz