Na transparentach można było przeczytać: „Polityka imigracyjna PiS wypycha Polaków za granicę” i „Zamiast zwiększyć imigrację, trzeba zmniejszyć biurokrację”. Skandowano również hasła: „PiS, PO jedno zło”; „Godna płaca dla Polaka”.

Manifestacja odbyła się pod kancelarią premier Beaty Szydło. Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska protestowały przeciw wschodniej polityce imigracyjnej rządu i przyjazdom Ukraińców do Polski.Wypowiadając się o polityce PiS rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski stwierdził: Naszym zdaniem jest to kontynuacja polityki Platformy Obywatelskiej (…). W 2016 r. przybyło do Polski ponad milion Ukraińców. Zdaniem ONR, mamy do czynienia z postępującą ukrainizacją polskiego rynku pracy.Dodał także, że przez działania rządu pracodawcy mogą zastępować polskich pracowników Ukraińcami, godzącymi się na niższe pensje, co wypycha Polaków na Zachód. ONR podkreśla, że protest zorganizowany jest przeciw polityce rządowej, a nie konkretnej nacji.

CZYTAJ TAKŻE:
Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”
Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

Rzecznik MW Mateusz Pławski stwierdził z kolei, że sprowadzanie tutaj Ukraińców leży w interesie obcych korporacji, nie zaś w interesie narodu polskiego. Zapowiedział, że MW rozpocznie niebawem akcję monitorowania i nagłaśniania skandalicznych przypadków związanych ze sprowadzaniem i faworyzowaniem na rynku pracy czy na uczelniach mniejszości ukraińskiej w Polsce.

kresy.pl / polsatnews.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Popierajmy protest Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej przeciw polityce imigracyjnej rządu,szkodzącej polskiej nacji.Ta dotychczasowa polityka to objaw kryminalnych,niekonstytucyjnych działań polskojęzycznego rządu przeciw polskiej,a w interesie obcych nacji. Temu rządowi zdrowo się popieprzyło,gdy stawia na opcję,by się obcym lepiej żyło.