Na transparentach można było przeczytać: „Polityka imigracyjna PiS wypycha Polaków za granicę” i „Zamiast zwiększyć imigrację, trzeba zmniejszyć biurokrację”. Skandowano również hasła: „PiS, PO jedno zło”; „Godna płaca dla Polaka”.

Manifestacja odbyła się pod kancelarią premier Beaty Szydło. Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska protestowały przeciw wschodniej polityce imigracyjnej rządu i przyjazdom Ukraińców do Polski.

Wypowiadając się o polityce PiS rzecznik prasowy ONR Tomasz Kalinowski stwierdził: Naszym zdaniem jest to kontynuacja polityki Platformy Obywatelskiej (…). W 2016 r. przybyło do Polski ponad milion Ukraińców. Zdaniem ONR, mamy do czynienia z postępującą ukrainizacją polskiego rynku pracy.Dodał także, że przez działania rządu pracodawcy mogą zastępować polskich pracowników Ukraińcami, godzącymi się na niższe pensje, co wypycha Polaków na Zachód. ONR podkreśla, że protest zorganizowany jest przeciw polityce rządowej, a nie konkretnej nacji.

CZYTAJ TAKŻE:
Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”
Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

Rzecznik MW Mateusz Pławski stwierdził z kolei, że sprowadzanie tutaj Ukraińców leży w interesie obcych korporacji, nie zaś w interesie narodu polskiego. Zapowiedział, że MW rozpocznie niebawem akcję monitorowania i nagłaśniania skandalicznych przypadków związanych ze sprowadzaniem i faworyzowaniem na rynku pracy czy na uczelniach mniejszości ukraińskiej w Polsce.

kresy.pl / polsatnews.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Popierajmy protest Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej przeciw polityce imigracyjnej rządu,szkodzącej polskiej nacji.Ta dotychczasowa polityka to objaw kryminalnych,niekonstytucyjnych działań polskojęzycznego rządu przeciw polskiej,a w interesie obcych nacji. Temu rządowi zdrowo się popieprzyło,gdy stawia na opcję,by się obcym lepiej żyło.