W poniedziałek w Olsztynie ciężarówka staranowała autobus miejski i samochody osobowe. 12 osób trafiło do szpitala. Policja poinformowała, że pijany kierowca ciężarówki to “obcokrajowiec”, odmawiając podania jego narodowości. Miał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 19:00 na ulicy Bałtyckiej. Ciężarowa wywrotka najpierw staranowała cztery samochody osobowe stojące na światłach, a następnie uderzyła w tył autobusu miejskiego. W wyniku uderzenia jedna z osobówek dachowała. Do sieci trafiły nagrania zdarzenia. 

W wyniku zdarzenia 12 poszkodowanych przetransportowano do szpitali.

Obecnie w szpitalu pozostaje na obserwacji jedna osoba, jej obrażenia nie zagrażają życiu. Pozostali poszkodowani już wyszli, nie wymagali dalszej hospitalizacji” – poinformował we wtorek asp. Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji.

“Kierujący samochodem ciężarowym, po badaniach lekarskich, został doprowadzony do policyjnego aresztu. Śledczy wraz z prokuratorem będą analizowali zebrany materiał dowodowy. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja co do kwalifikacji prawnej tego zdarzenia i przebiegu dalszych czynności z zatrzymanym” – dodał.

Policja informuje, że pijany kierowca – sprawca wypadku – to “obcokrajowiec”. Portal Kresy.pl skontaktował się z biurem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, aby dopytać o narodowość sprawcy. Policja odmówiła jednak jej podania, potwierdzając jedynie, że zatrzymany jest “obcokrajowcem”.

Czytaj: “Cudzoziemiec” – prokuratura odmawia podania narodowości sprawcy gwałtu ze szczególnym okrucieństwem

W lutym 2023 roku policja odmówiła portalowi Kresy.pl podania szczegółowych danych dotyczących przestępczości cudzoziemców w Polsce. Komenda Główna Policji tłumaczyła wówczas, że nie chce “powodować piętnowania obywateli konkretnego kraju”. Podobna praktyka – tj. ukrywanie narodowości sprawców przestępstw – była stosowana w poprzednich latach w niektórych krajach Europy.

Wspomniane dane Komenda Główna Policji upubliczniła znowu w lipcu br., w okresie poprzedzającym kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu RP. Wynikało z nich, że najwięcej przestępstw w Polsce popełniali Ukraińcy i Gruzini.

radioolsztyn.pl / wnp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply