„Super Express” cytuje wypowiedź zakonnika z anteny Telewizji TRWAM.

Nie dajcie się skazić złem idącym z różnych stron. Te układy, te partie – jak oni kłamią, to jest obrzydliwe. PSL, ci z Platformy czy ta Nowoczesna. Boże, jak to kłamie– miał powiedzieć ojciec Rydzyk.

Co ciekawe, w swojej wypowiedzi ojciec Rydzyk, być może nieświadomie, skrytykował również Prawo i Sprawiedliwość.

Zakonnik miał powiedzieć w tej samej wypowiedzi – Pamiętajcie ich, idą wybory. To, że oni przy kościele są i mizdrzą się, to nic nie znaczy.

Powszechną jest wiedzą, że PiS czyni z siebie sojusznika sprawy katolickiej, często jednak porzucając realizację katolickich postulatów, jak to miało już dwukrotnie miejsce chociażby w sprawie głosowania nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego i wcześniej nad zmianą Konstytucji RP, która miałaby gwarantować ochronę życią od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Niedawno organizacje prorodzinne ujawniły działania rządu na rzecz międzynarodowej agendy lobby homoseksualnego, zwanego też ruchem LGBT.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że PiS stopniowo alienuje się od katolickiego elektoratu, który wyniósł tę partię do władzy. Trudno również nie zauważyc, że PiS pielęgnuje dobre relacje z Radiem Maryja i niektórymi członkami Episkopatu przy jednoczesnym marginalizowaniu bądź sabotowaniu postulatów zaangażowanych społeczno-politycznie środowisk katolickich. Nie ponosi z tego tytułu żadnych poważniejszych konsekwencji w formie reprymend czy pasterskich upomnień.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rząd PiS narusza podstawowe prawa rodziny i dzieci – oświadczenie organizacji prorodzinnych

Wydaje się więc, że słowa ojca Rydzyka o nic nie znaczącym „mizdrzeniu się przy kościele” można również zastosować wobec partii Jarosława Kaczyńskiego.

kresy.pl / se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Filarem pisuaru jest zakon smoleński, na czele którego jako strateg stoi Antoni vel Tworek z teoriami spiskowymi, wybuchów puszek coca coli i parówek wespół z pancerna gałęzia brzozy. Przybocznym, wikariuszem generalnym jest zaś niejaki Szyszko ten od strzelania do bażantów wypuszczanych z klatek i dobrze niech sie uczą szybciej fruwać a nie spacerki po trawce i wycinki oszalałych drzew w dodatku zielonych :-(((. Generałem zakonu zaś ojciec dyrektor , nieznana zaś jest pozycja w zakonie niejakiego prezesa , czy oni są jego zakładnikami czy może jednak on hehehee.

   • malkontent
    malkontent :

    Dzisiaj masz szczęście i odpowiem tobie, jesteś tu jednym z największych paranoików i totalnych dyletantów, do tego prymitywny cham i zwyczajny półgłówek, co wypowiedź to brednie , stek bzdur, konfabulacje, paranoiczne idiotyzmy a wszystko okraszane jadem kloacznym, poziom wypowiedzi z dna rynsztoka. Idealnie wpisujesz się w pisdzielski trend chamstwa i retoryki rodem z wylotu z pisuaru :-(((( Takie obrzydliwe gówno jak ty , to zawsze omijam i unikam jakiejkolwiek styczności, ale moje dobre wychowanie, kultura wypowiedzi, elokwencja została odebrana przez ciebie wywłoko , jako moja słabość więc na dowód, że tak nie jest , masz kopniaka w zad na pożegnanie.