Jan Tadeusz Duda w rozmowie z „Super Expressem” stwierdził, że zgodnie z chrześcijańskimi zasadami, należy przyjmować uchodźców.

Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy oznajmił: „Hołduję chrześcijańskiemu podejściu w sprawie przyjmowania uchodźców i uważam, że należy ich przyjąć”.

„Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać – jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia miłosierdzia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście” – nadmienił.

„Trzeba ich przyjąć. Oczywiście muszą spełniać oni wymagania, muszą być sprawdzeni pod każdym kątem, żeby nie było zagrożenia. I wtedy należy ich przyjąć” – zaznaczył Jan Andrzej Duda w rozmowie z „SE”. „Nie możemy ich pozostawiać samym sobie, trzeba im pomóc” – konkludował.

Przypomnijmy, że innego zdania jest sam prezydent, który sprzeciwia się polityce przymusowej relokacji imigrantów.

CZYTAJ TAKŻE: Merkel: Nie osiągnięto porozumienia z krajami Europy Środkowo-Wschodniej

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent o referendum ws. uchodźców

Według prezydenta Andrzeja Dudy, referendum ws. przyjmowania uchodźców mogłoby się odbyć „w dacie wyborów parlamentarnych w 2019 roku”.

Duda powiedział, że nie jest zwolennikiem łączenia referendum konstytucyjnego z kwestią imigrancką. Jak oświadczył: „Dla mnie to dwie zupełnie rozłączne sprawy.

„Jeśli referendum w sprawie konstytucji będzie udane, a sprawa uchodźców nadal będzie wzbudzała emocje, jestem gotów wystąpić do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie takiego plebiscytu” – stwierdził.

Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli za dwa lata Polska nadal będzie poddawana w tej sprawie naciskom – złoży odpowiedni wniosek o referendum.

CZYTAJ TAKŻE: Abp Gądecki: Kościół katolicki w Polsce będzie nadal pomagał uchodźcom

Kresy.pl/se.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Polska Walczaca
  Polska Walczaca :

  Po pierwsze ojciec pana prezydenta Dudy morze odptować lub przyjać afrykanow na własny koszt i na swoja posesje a jeżeli chodzi o przyjecie afrykanow ogulnie na utrzymanie Polskiego podatnika to w takiej kwesti jest niezbędne ogulnonarodowe referendum ,Polska nie bedzie przyjmowac nierobow ,bandytow ba tak chca niemcy bo niemcy narobiły bagna i nie wiedza jak wyjsc z syt5uacji z nieoficjalnych żrudeł wiem że zachodni imperialisci chca najgorszych przestepców i bandziorów osadzic w Polsce a pużniej zamkna granice to wlasnie jest plan Niemiec ,Francji ,Belgi i Holandi czterech czolowych faszystów w europie
  Ja mówie do PiS żadnych ustepstw w tej kwesti i żadnych niuansow i ignorowac faszystowskie zapedy zachodu wobec Polski zachód chce Polski slabej ,poddanej i lennej

 2. Avatar
  zefir :

  To nieprzyzwoite gdy ojciec prezydenta PAD wypowiada publicznie swe poglądy o ciapatych do wzięcia.Oczywiście,że te poglądy mi zwisają,szczerze mówiąc,sorry,poglądy ojca w d….mając.Ciapacka zaraza mnie obraża,podobnie jak wszelkie umizgi do tego ciapackiego ,skurwielskiego maczetołaza.