W Uzbekistanie, w wieku 79 lat zmarł prezydent Islam Karimow. Choć spekulowano już wcześniej, że nie żyje to dopiero dziś oficjalnie poinformowano o tym na stronie parlamentu.

W Uzbekistanie, w wieku 79 lat zmarł prezydent Islam Karimow. Choć spekulowano już wcześniej, że nie żyje to dopiero dziś oficjalnie poinformowano o tym na stronie parlamentu.Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Samarkandzie 3 września. Komisji organizacyjnej zajmującej się pogrzebem przewodzi premier Uzbekistany Shawkat Mirzjejew.

W związku ze śmiercią prezydenta w kraju ogłoszono trzydniową żałobę.

Pierwsze informacje o złym stanie zdrowia prezydenta pojawiły się w niedzielę. Wtedy poinformowano, że przebywa on w specjalnej klinice.

Islam Karimow przewodził krajowi od 1990 roku, wcześniej był szefem ministerstwa finansów i planowania gospodarczego Uzbeckiej SSR. Po ogłoszeniu niepodległości Uzbekistanu w 1991 roku wybrano go prezydentem. Wygrywał następnie w każdych wyborach prezydenckich.

Czytaj także:

Kto zastąpi Karimowa?

RIA/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz