Portal Wpolityce ujawnia kulisy spotkania na Downing Street w Londynie.

Jak informuje portal- Pod względem merytorycznym było to naprawdę dobre, by nie rzec – znakomite spotkanie— tak, zdaniem naszych rozmówców, miały wyglądać kulisy rozmów między Theresą May a Jarosławem Kaczyńskim. Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że spotkanie liderów partii było ustalone od dłuższego czasu. Nie jest więc tak, że wyjazd Jarosława Kaczyńskiego był jakimś zaskoczeniem czy niespodzianką dla polskiej dyplomacji. Co więcej, nie widzimy tutaj żadnego problemu – dyplomacja używa przecież wszelkich środków: to nie tylko starania premier i ministra spraw zagranicznych, ale również posłów, europosłów. Spotkania na szczycie szefów współpracujących i zaprzyjaźnionych partii są naturalną częścią wysiłków dyplomacji — zaznacza nasz rozmówca.

Wpolityce podaje, że – Głównym tematem niemal godzinnej dyskusji były prawa Polaków na Wyspach – zwłaszcza w kontekście Brexitu i zmian w relacjach z państwami UE, które niesie ze sobą wyjście Wielkiej Brytanii ze wspólnoty unijnej.

Jak dodaje – Diabeł będzie tkwił w szczegółach – takich jak na przykład otwarta sprawa, czy prawa nabyte przez Polaków na Wyspach będą dotyczyć dzieci urodzonych tam po Brexicie. Pod znakiem zapytania stoją również szczegółowe rozwiązania dotyczące prawa pracy dla Polaków na Wyspach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński leci do Londynu na spotkanie z May

Portal Fakt z kolei, powołując się na brytyjski „Financial Times”, pisze – strona brytyjska ma nadzieję, że zjedna sobie Polskę dwiema obietnicami – zagwarantowaniem praw nabytych Polakom pracującym na Wyspach oraz większą pomocą militarną. Dziennikarze przytaczają wypowiedzi Daniela Kawczynskiego – urodzonego w Polsce deputowanego z Partii Konserwatywnej, który po rozmowach z polską delegacją stwierdził, że Warszawa oczekuje od Londynu większego wsparcia wojskowego, w tym nowej stałej bazy NATO na wschód od Warszawy. Gwarancje dla Polaków to drugi temat, o którym mówił zresztą sam prezes PiS od razu po spotkaniu.

Kresy.pl / Wpolityce.pl / Fakt.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. malkontent
    malkontent :

    Totalna porażka ajatollaha :-((( nawet opatrzność pogroziła mu palcem !!!! uważaj przegiąłeś , !!! , na następny dzień ubłagano u ambasadora widzenie u pani premier by móc ogłupionej gawiedzi spod znaku religii smoleńskiej obwieścić sukces :-((( heheheh Ta bezkrytyczna masa idiotów w każdą fantasmagorię uwierzy . Ten kabotyn zrobi każdą podłośc przeciw Polsce i Polakom :-(((