Pięciu Syryjczyków bez dokumentów i bez prawa pobytu w Polsce zatrzymali przy granicy z Niemcami funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu.

Jak poinformowała służba prasowa SG, pięciu Syryjczyków bez dokumentów i bez prawa pobytu w Polsce zatrzymali przy granicy z Niemcami funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu.

Cudzoziemcy niezgodnie z prawem usiłowali przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Zatrzymano także 30-letniego obywatela Uzbekistanu, który pomagał im w nielegalnym przekroczeniu granicy. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo. Oświadczyli, że są obywatelami Syrii. Szlakiem bałkańskim przez Turcję dotarli na Słowację, gdzie otrzymali potwierdzenie pobytu cudzoziemca.

30-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby wynoszący 3 lata. Syryjczyków przekazano w ramach readmisji stronie słowackiej.

Jak informowaliśmy wcześniej, 24 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski ujawnili w środę funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymano także jednego kuriera.

Nielegalni migranci zostali ujawnieni na odcinkach granicy ochranianych przez Placówki SG w Narewce (21 osób) i Mielniku (3 osoby). Do Polski wbrew przepisom próbowali przedostać się obywatele Syrii i Iraku. Tej doby także funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce, w miejscowości Sokoły, zatrzymali obywatela Ukrainy przewożącego 4 Syryjczyków. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 52 osoby zaangażowane w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Wcześniej zatrzymano czterech obcokrajowców za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dwóch obywateli Ukrainy, obywatela Turkmenistanu i obywatela Azerbejdżanu. Tego dnia do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 41 imigrantów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply