W serwisie Youtube udostępniony został kolejny, wstrząsający zwiastun filmu „Wołyń”.

Produkcja Wojciecha Smarzowskiego będzie opowiadać o skomplikowanej historii wspólnego życia na Kresach Polaków i Ukraińców, która zakończyła się rzezią polskiej ludności cywilnej przez Ukraińską Armię Powstańczą (UPA).

Reżyser „Wołynia” Wojciech Smarzowski, który jest znany m.in z produkcji takich jak „Wesele”, „Dom Zły” czy „Drogówka”, zapowiedział, że „jego film będzie kipiał emocjami”.

Ma on być mostem, a nie murem. Moją ambicją jest zrobienie filmu o miłości ponad podziałami, o miłości w czasach nieludzkich– tłumaczył.

Filmowiec podkreślił, że „na tym właśnie polega obowiązek twórców kultury”.

Tak, jak opowiadamy o Katyniu czy o Powstaniu Warszawskim, tak samo musimy opowiedzieć również o ludobójstwie, do którego doszło na Kresach– wyjaśnił.

youtube.com/wprost.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz