Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński skomentował w ten sposób zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie Syryjczyków.

Szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze: Zero tolerancji dla ksenofobicznych, agresywnych i niezgodnych z obowiązującym w Polsce prawem działań. Każdy, kto dopuszcza się tego typu zachowań wobec ludzi ze względu na ich kolor skóry, religię czy przekonania, musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją polskiej policji.

Policjanci we Wrocławiu aresztowali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o znieważenie na tle narodowościowym dwóch obywateli Syrii. Nie ma przyzwolenia na tego rodzaju mowę nienawiści – napisała w swoim w tweecie policja, który skomentował minister spraw wewnętrznych.

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Paweł Petrykowski w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej dolnośląskiej policji poinformował, że aresztowano mężczyzn w wieku 28 i 23 lat którzy wyzywali i grozili Syryjczykom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obaj zatrzymani w związku z podejrzeniem o znieważenie na tle narodowościowym, trafili już do policyjnego aresztu – przekazał rzecznik prasowy po porannej akcji funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa: zaatakowano 14-letnią Turczynkę. Rasizm?

Petrykowski dodał, że 28-latek to obywatel Ukrainy, a młodszy to mieszkaniec Wrocławia. Obaj w momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Policjanci badają na razie okoliczności tego zdarzenia. Aresztowanym mężczyznom grozi do 3 lat więzienia.

Kresy.pl / interia.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    budulaj :

    a jeśli odwrotnie, jeśli to oni będa zaczepiać i dokuczać na sto różnych sposobów, /mają to opanowane na przykładach z Niemiec, Francji, Norwegii czy Szwecji/, to co?, to jak zachowa się policja, i jak potraktuje taką mowę, jako mowę przyjażni, czy może stwierdzi , że są to ,, niemowy,, ?, i jak ma sie wtedy zachować zaczepiany obywatel III RP, czy może się bronić, czy powinien pozwolić sie z…noić , aby nie byc posadzonym o ,,mowę nienawiści,,?

  2. Avatar
    budulaj :

    i jeszce jedno, przyjechali do cudzego kraju, kraju który ich przyjął, dał pracę, wypłaca emerytury, całkiem niezłe w porównaniu z tymi jakie otrzymaliby w swoim rodzimym banderlandzie, i, toto ma czelność nie szanować tego co otrzymało, śmie podnosić ręce na obywateli kraju, z podatków którego w lwiej części są utrzymywani /500 plus np/, zamiast szanować prawo i zwyczaje tego narodu, i ty ,,bob,, pytasz czy chcemy linczu?, nie nie linczu tylko kary bezwzględnego więzienia lub natychmiastowa deportację z dożywotnim pozbawieniem wjazdu do Polski i UE