Nowoczesna chce powołania zespołu parlamentarnego ws. reprywatyzacji. „Bez współpracy z PiS-em nie da się rozwiązać palącej kwestii”

W imieniu Nowoczesnej o powołanie parlamentarnego zespołu zaapelowała dziś posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Do konkretnego wypracowania ustawy potrzebne jest działanie ponad podziałami, potrzebne jest powołanie kilkuosobowego zespołu parlamentarnego, w którym wezmą udział przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. My dzisiaj wystosowaliśmy zaproszenie do wszystkich klubów parlamentarnych z prośbą o wybranie, przedstawienie nam przedstawiciela, który weźmie udział w takich rozmowach. Liczymy, że pierwsze zebranie takiego zespołu odbędzie się w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Nie widzimy rozwiązania tej kwestii bez zaangażowania polityków PiS, bez ich dobrej woli. Bez współpracy z PiS-em nie da się rozwiązać palącej kwestii dzikiej reprywatyzacji– mówiła Gasiuk-Pihowicz.

Z kolei rzecznik rządu w dzisiejszym wywiadzie nie wykluczył powołania sejmowej komisji śledczej.

Myślę, że należy rozważyć wszystkie rozwiązania, które przybliżą nas do poznania prawdy nt. tej sytuacji, która miała miejsce w Warszawie. Na pewno parlamentarzyści muszą się zastanowić nad tym, czy zasadne jest powołanie komisji śledczej, takiego ciała, które być może będzie w stanie jeszcze lepiej zbadać działalność organów państwa, w tym wypadku urzędu miasta w Warszawie. To nie jest przesądzone, w tym momencie Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna bardziej skupić się na tym, aby ze swojej strony również dołożyć starań, aby opinii publicznej jak najszerzej pokazać wszystkie argumenty i pokazać, że kontrolowała w ogóle urząd w Warszawie. Ta ostatnia konferencja była dla pani prezydent trochę kompromitująca– mówił Rafał Bochenek w programie „Sedno sprawy” w Radiu Plus.

300polityka.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz