Naddniestrze chce przyłączyć się do Rosji. Plan takiej operacji opracowuje już MSZ nieuznawanej republiki.

Wiceminister spraw zagranicznych Naddniestrza Dimitrij Palamarczuk stwierdził, że przyłączenie się republiki do Rosji wynika z woli jej obywateli, którzy zadecydowali o tym w referendum. Jak powiedział wiosną przeprowadzono badania społeczne, które potwierdziły to co wiadomo było od czasu referendum – naród chce przyłączenia do Federacji Rosyjskiej.

W sprawie przygotowań do zjednoczenia wydano już dekret. Wczoraj podpisał go prezydent Naddniestrza Jewgenij Szewczuk. Wyznaczył w nim konkretne zadania dotyczące stopniowego zbliżania się do Rosji i ujednolicania prawa. Zdaniem wiceszefa MSZ dekret ten przyspieszy jeszcze bardziej proces integracji.

Palamarczuk dodał także, że ma nadzieję, że ta deklaracja nie wpłynie na rozmowy pomiędzy Tyraspolem i Kiszyniowem.

Referendum w sprawie przyłączenia kraju do Rosji odbyło się 17 września 2006 roku. Większość obywateli wyraziła w nim chęć zjednoczenia się z Federacją Rosyjską.

Lenta.ru/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz