Organizatorzy Marszu Orląt Przemyski i Lwowskich uważają, że jest to kolejny już w ostatnich miesiącach atak medialny szkalujący dobre imię miasta, przemyskich patriotów, prezydenta Przemyśla, samorządu i innych instytucji zaangażowanych w kultywowanie pamięci o polskich bohaterach przeprowadzony przez władze Związku Ukraińców w Polsce.

Oświadczenie organizatorów marszu zostało opublikowane w internecie, m.in. na profilu przemyskiej Młodzieży Wszechpolskiej. Czytamy w nim: – W związku z opublikowaniem przez stronę ukraińską filmu nagranego z ukraińskiego Domu Narodowego na którym słychać okrzyk “Śmierć Ukraińcom” podczas przemarszu uczestników Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich w dniu 10.12.2016 roku oświadczamy, że w naszej ocenie jest to działanie o charakterze prowokacyjnym.

Zdaniem organizatorów miejsce dokonania nagrania nie jest przypadkowe,a samo nagranie budzi wiele wątpliwości.– Skoro nie słychać na nagraniu co krzyczą uczestnicy Marszu to jakim cudem słychać tak wyraźnie głos jednej osoby? – pytają autorzy oświadczenia.

Organizatorzy złożyli w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa zarówno policji, jak i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Oświadczamy też, że jest to kolejny już w ostatnich miesiącach atak medialny szkalujący dobre imię miasta, przemyskich patriotów, Prezydenta Miasta Przemyśla, Samorządu i innych instytucji zaangażowanych w kultywowanie pamięci o polskich bohaterach oraz naszej historii przeprowadzony przez władze Związku Ukraińców w Polsce. – czytamy w dalszej części.

Czytaj również: Ukraińcy na marszu w Przemyślu: Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi [+VIDEO]

– Mając świadomość charakteru Marszu całe przedsięwzięcie odbyło się bardzo spokojnie i bez żadnych incydentów. Wznoszone hasła miały charakter pokojowy i upamiętniające poległych podczas walk w 1918 roku. Podjęliśmy także wszelkie środki bezpieczeństwa. Na końcu uroczystości minutą ciszy uczciliśmy poległych w walkach Polaków i Ukraińców.– dodają organizatorzy.

Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich odbyłsie 10 grudnia. Do internetu trafiło nagranie pochodu na którym słuchać okrzyk „Śmierć Ukraińcom”. Marsz odbywał się pod patronatem prezydenta miasta Przemyśla oraz IPN w Rzeszowie. Podczas marszu nie doszło do innych incydentów. Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca zażądał od władz Polski przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie.

kresy.pl/ Facebook/ nowiny24.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. pro_patria
    pro_patria :

    Odpowiednia reakcja Rodaków z Przemyśla na agresywne prowokacje banderowskich szmaciarzy z zuwP. Stale i konsekwentnie motłoch stara się zastraszyć Polaków przed przejawianiem patriotycznych postaw. W środkach też dzicz nie przebiera: pozywa do sądu osoby, które posiadają poglądy im nie odpowiadające (np. Cejrowskiego), agresywnie zwalcza antybanderowskie postawy swoich oponentów (wydarzenia z czerwca w Przemyślu) i oczywiście w każdym możliwym przypadku nagłaśnia nawet najdrobniejsze nieopowiadające im kwestie medialnie czy też za pomocą swoich “dyplomatów”. Wniosek jest oczywisty: chcą zastraszyć Polaków i agresywnie zmusić nas do przyjęcia swojego punktu widzenia w naszej Ojczyźnie. Mam nadzieję, że skutki będą odwrotne od zamierzonych i jeszcze bardziej zrażą polskie społeczeństwo do siebie. Wszystko to jest wynikiem nieudolności i braku konsekwencjii rządzących w naszym kraju miernot wobec dziczy. Jedno jest pewne: problem z motłochem się skończy wraz z nieuchronnych upadkiem bankruta, prowadzeniem twardej polityki wobec banderowskiego motłochu i pozbyciem się ich z naszych granic (na myśli mam granice po POLSKI Kamieniec Podolski).

  2. zefir
    zefir :

    Deszczyco,banderowski prowokatorze,manipulancie,prymitywny cwaniaczku i oszuście.Marzą ci się machloje i krętactwa śledczych banderlandu,którzy spełniają zażądania takich cweli jak ty.Zachwycony tym wnosisz więc zażądania do “braci i przyjaciół” o naśladownictwo tych wzorców.Te “chwalebne”wzorce to przecież,chociażby:–śledztwo w sprawie banderowskiego zamachu stanu,wywołania wojny domowej,rozkład państwa i śmierć tysięcy ludzi;….–śledztwo w sprawie banderowskiej masakry majdańskiego Kijowa;….–śledztwo w sprawie banderowskiego smarzenia manifestantów Odessy;….-śledztwa w sorawach tajemnych i podstępnych banderowskich mordów licznych żurnalistów i opozycyjnych polityków;….–śledztwa w sprawie złodziejstwa skorumpowanych banderowskich oligarchów i polityków;itd,itp, które błyszczą nieskutecznością,krętactwem,zakłamaniem i wyjątkową bezczelnością i spolegliwością banderowskiej “sprawiedliwości”.Deszczyco,walnęła cię w czerep ta nadzieja spolegliwości polskich śledczych banderowskim wzorcom.