Na Białorusi skazano na śmierć mordercę, który zabił swoją sąsiadkę.

Mężczyzna był już wcześniej karany. W czasach ZSRR otrzymał nawet karę śmierci za pobicie ze skutkiem śmiertelnym jednak zamieniono mu ją na karę więzienia. Mężczyzna wyszedł na wolność. W zeszłym roku zamordował swoją sąsiadkę. Sąd w Mińsku skazał go na karę śmierci.Białoruś to jedyny kraj w Europie stosujący karę śmierci. O jej utrzymaniu w kodeksie karnym zadecydowali obywatele, którzy w referendum w 1996 roku zagłosowali za jej pozostawieniem.

Od 2009 roku wydano na Białorusi 8 wyroków śmierci.

Onet.pl/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz